פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:54
עקירות כירורגיות
שלום ,
אשמח לייעוץ .
אני אמורה לעקור שתי
שיניי בינה קלועות הקרובות לעצב
אמרו לי שיש סיכון לפגיע בעצב !
אבל בגלל שאני צעירה הסיכון מופחת (בת 23) לא יודעת לאיזה מחלקה הכי טוב ללכת מכל בתי החולים שקרובים אלי באזור הדרום (אשדוד)
ובנוסף הסבירו לי שאם אני עוקרת את שתי השיניים התחתונות אצטרך לעקור את השיניים למעלה .
מפחדת מאוד מכל הסיפור ...
וטועה לאן ללכת והאם לעשות בהרדמה מלאה . אשמח מענה
תודה (:
שיני בינה כלואות ‏(איתי זאבי)
16:57
שיני בינה כלואות

שלום וסליחה על העיכוב בתשובה.
שיניים כלואות במקרים רבים נמצאות בקרבה כזו או אחרת לתעלת העצב שעוברת בלסת התחתונה. סיכון אמיתי לפגיעה בעצב קיים רק באחוז קטן של המקרים. הפגיעה העצבית עלולה להתבטא בשינוי תחושתי ועד רדימות של השפה, הסנטר, ובמקרים נדירים יותר של הלשון. נכונה העובדה שבגילאים צעירים יותר הסיכון מופחת, מתוקף כך שהעקירה קלה יותר ככל שהשן צעירה יותר. אולם, אין להסיק מכך שכדאי בכל מחיר לעקור שיני בינה כלואות בגיל צעיר. מקובל לעקור שיניים סימפטומטית (כלומר, כאלו שגורמות לדלקות חוזרות או לכאב), שיניים שהפוטנציאל לגרימת בעייה עתידית הוא גבוה במיוחד או שיניים שבצילום נראה תהליך פתולוגי סביבן. שיניים שלא עונות על אחד מקריטריונים אלו, אין הכרח לעקור אותן רק בגלל שהן כלואות באופן חלקי או מלא, ומומלץ מעקב. במצבים בהן נדרשת עקירה של השן התחתונה מקובל להמליץ גם על עקירת השן העליונה, שכן ברוב הפעמים השן העליונה בוקעת ביתר וגורמת להפרעות שונות. כדאי לציין שברוב המקרים אין הכרח אמיתי לבצע את העקירה בבית חולים העיקר שתתבצע על ידי כירורג פה ולסת מומחה.
אינני יכול לחוות דיעה ספציפית על המקרה שלך מבלי לבדוק אותך ולראות את הצילומים. המלצתי היא שתפני לאחת ממרפאות פה ולסת בבית החולים או לכירורג פה ולסת מומחה באופן פרטי על מנת לקבל חוות דעת.
לדעתי מחלקות פה ולסת קרובות יחסית לאשדוד יש בבי״ח ברזילי באשקלון ובבי״ח סורוקה באשדוד.
בנוגע להרדמה הכללית, לרוב הדבר לא נחוץ ולא בהכרך משנה את הסיכון בעקירה או את תוצאותיה.

בהצלחה,

איתי זאבי.
לראש הפורום >

מידע על