פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
19:51
עקירת שיני בינה
שלום אני בן 31 ופניתי לאורתודנט לישור שיניים לסת עליונה ותחתונה , האורתודנט שלח אותי לבדיקה אצל רופא שיניים והוא המליץ לי לעקור את 4 שיני הבינה .
האם זה הגיוני ? ואם כן אני אשמח לעוד חוות דעת מקצועית של עוד רופא כמובן שאגיע אליו .
07:40
עקירת שיני בינה לצורך טיפול אורתודונטי
שלום,
קיים וויכוח ארוך שנים בקרב רופאי שיניים, כירורגיים ואורתודונטים לגבי הצורך בעקירת שיני בינה לטיפול אורתודונטי. ישנם שמאמינים כי לשיני הבינה יש תפקיד בתזוזת שיניים וצפיפות באזורים הקדמיים. אולם, הרוב המוחלט של המחקרים מראה כי אין הדבר נכון. צפיפות שיניים מתקיימת גם כשאין שיני בינה, וההיפך.. במצבים בהם קימות שיני בינה ואף כלואות ובמנח בלתי תקין לא בהכרח תתפתח צפיפות. יתרה מזאת, לא נמצאה קורלציה בין עקירת שיני הבינה ושיפור הצפיפות או יציבות של הטיפול האורתודונטי.
לכן, טיפול אורתודונטי בלבד אינו מהווה סיבה לעיקרית שיני בינה.
האינדיקציות לעקירת שיני בינה הן: שיניים סימפטומטית (שגרמו לדלקות, כאבים ועוד), עששת או מחלת חניכים בשיני הבינה או בשן הסמוכה, תהליכים פתולוגיים בצילום או הצורך בביצוע ניתוח אורתוגנטי.
לציין, כי עקירות שיני בינה מסובכות יותר מעל גיל 35, לכן במצבים גבוליים יתכן ונחליט על עקירה למרות הכל. לעומת זאת, בשל הסיכון האפשרי בעקירת שיני בינה, יש לשקול כל מקרה לגופו.

בהצלחה,
איתי זאבי.

לקריאה נוספת בנושא..:
‏http://drzeevi.co.il/%D7%A2%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%9B%D7%9C%D7%95%D7%90%D7%95%D7%AA
לראש הפורום >

מידע על