פורום דיני משפחה וירושה

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
23:33
אי וודאות בנוגע לסכום בהורות משותפת
הי

אני בהורות משותפת ומשלם כרגע 6500. אין הסכם גם משום שהיינו זוג ונשארנו פחות או יותר בקשר חברי.

אני בא ממשפחה אמידה אך עובד בעבודה שמשלמת מעט היא באה מרקע עני אך מרוויחה פי 3 ממני.(18000 ואני 5800)

שכר הדירה שלה הוא 6000 .
מדור זה שליש אבל על זה אני משתתף גם בארנונה ובחשמל, הוצאות על חיתולים וביגוד.
מטפלת עולה 5000 ש״ח לחודש ואני משלם חצי.

האם יש כאן צדק או שלא? האם גם אני צריך לשלם מזונות או שזה כלול במדור או בכלל מה שאני משלם מופרז?
תודה
הורות משותפת ‏(עו"ד ליאור יניר )
13:20
הורות משותפת
שלום לך

ראשית אציין כי הסכם מביא לידי ביטוי את ההסכמות בין הצדדים. במידה ואלו ההסכמות אליהם הגעתם תוך בדיקת יכולתכם הכלכלית והצרכים הנדרשים אזי מדובר על החלטה משותפת.
במידה אין המדובר על הסכמות משותפות יש לבדוק רכיבים רבים אשר אינם באים לידי ביטוי בשאלתך.
לדוגמא - האם מדובר על ילד אחד? מה גילו? מהם הצרכים הקיימים? הסדרי הראיה ? ועוד כהנה וכהנה שאלות אשר אותן יש לבחון על מנת להתייחס לשאלתך.

על מנת לעשות זאת מומלץ להגיע לייעוץ אצל עורך דין המתמחה בתחום ולהביא את כל הנושאים האמורים ועוד רבים אחרים על מנת לקבל את המידע המדויק.

בהצלחה
ליאור יניר, עורכת דין
תשובה ‏(אסף)
17:26
תשובה
מדובר בילד אחד ואני רואה אותו מתי שבא לי.
איך את רואה כעת את ההתנהלות הכספית ע"פ החוק.
תודה
הורות משותפת ‏(עו"ד ליאור יניר )
10:20
הורות משותפת
שוב שלום

בהסכם יש לכונן את הסדרי הראיה בין ההורה ובין הילד. הנושא הינו חשוב להורה ואף יותר מכך לבן.
לאחר שמסדירים נושא זה ובוחנים את הצרכים כפי האמור בתשובתי הקודמת ולאלו נלקחים פרמטרים נוספים ניתן להגיע למסקנה בדבר המזונות הדרושים אם בכלל.

בהצלחה
ליאור יניר, עו"ד
לראש הפורום >

מידע על