פורום הפרעת קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
ביופידבק ‏(הורה)
15:10

ביופידבק

אני מחפש פרטים על טיפול בביופידבק לסובלים מבעיות קשב.תודה.
16:51

ביופידבק כחלק מטיפול בהפרעת קשב וריכוז

שלום וברכה,
לפני זמן מה התייחסתי לנושא, הנה העתק התשובה, במידה ותרצה לשמוע יותר או לחוות בעצמך תוכל לפנות ישירות אלינו.

"שלום !
טכניקת הביופידבק מלמדת את האדם לזהות טוב יותר את האיתותים הגופניים שלו המעידים על מצב מתח ורוגע, עוזרת לו לשפר את יכולת ההקשבה והתגובה לאיתותים אלו, וכיצד ניתן לווסת את העוצמה הגופנית וממילא את המתח הרגשי/נפשי.
מבוגרים רבים עם ADHD לא למדו לאורך השנים להקשיב לעצמם, לזהות רגשות, לבחור מילים המתארות רגש או חוויה, ולכן היתרון הרב של ביופידבק ב-ADHD.
בנוסף, לעיתים חשוב יותר, מבוגרים רבים עם ADHD מתקשים להירדם בלילה, מרגישים מתח נמשך ומוגבר לאורך היום בשל הקשיים בתפקוד, ומתקשים לווסת רגשות ותחושות. בכל אלו לביופידבק יש תועלת רבה ביותר, ולעיתים בזמן קצר-מספר שבועות רבים מרגישים הקלה רבה והטבה בקשיים שתיארתי.
כמו ללמוד לרכב על אופניים, כך גם הביופידבק הוא תהליך של למידה, בהמשך - הטמעה של מיומנות חדשה במוח, וכשנדרש אפשר "לשלוף" את המיומנות הזו ולהשתמש בה.
אנחנו רואים ערך רב אצל מטופלים רבים המשלבים את הטיפול התרופתי והפסיכולוגי יחד עם ביופידבק שלעיתים רבות גם מסייע בצמצום הצורך בתרופות ובטיפולים".

בברכה,
דר' אבי יקיר
לראש הפורום >

מידע על אבחון ליקויי למידה, טיפול בלקויי למידה