פורום הפרעת קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
ריטלין ‏(שרון)
10:12

ריטלין

אני לומדת לתואר ראשון בכלכלה ותקשורת ונדרשת לשעות לימוד רבות. אני מתקשה מאוד להישאר זמן רב בכיסא שלי ולהתרכז בלימודים. האם כדאי לפנות לכיוון של ריטלין? מה התרופה הזו עושה בעצם?
13:39

התמודדות עם שעות לימוד רבות

שלום וברכה,
קודם כל בהצלחה.
צריך להבחין בין תופעה נורמלית לבין קושי שנובע מהפרעה.

למידה בבני אדם אינה רק בישיבה וקריאה, בני אדם לומדים גם בתנועה, בחוויה, תוך כדי עשייה. ואכן, בני אדם מאוד מתקשים לשבת 8 שעות רצופות על הכיסא ללמוד ולשנן....
אולם, אם קשה לך לשבת זמן קצר וללמוד, קשה לך להתרכז גם במטלות אחרות לאורך זמן, גם מטלות שאינן לימודיות, כגון נהיגה או שיחה או מטלה מונוטונית אחרת, כדאי לך לפנות לבירור.
לברר, האם מדובר באמת בהפרעה, ואם כך מהי הדרך המתאימה במיוחד לך בכדי להתמודד איתה. בין הטיפולים האפשריים קיימת גם האפשרות התרופתית, אחרת התרופות-ריטלין, משפרת את הפעילות המוחית באיזורים מסוימים האחראים גם על קשב.

בברכה,
דר' אבי יקיר
אבחון ‏(שרון)
14:55

אבחון

תוכל להפנות אותי בבקשה למקום שעושה אבחונים רלוונטיים? כמה זה אמור לעלות לי?
אבחון. ‏(ד"ר אבי יקיר)
16:21

אבחון.

שלום,
תוכלי לפנות למרכז נתיב שבו אני עובד, ל-026337200, תתקבלי לשיחת התייעצות שאינה כרוכה בתשלום ותוכלי לשמוע ולהשמיע ולתאם ציפיות.
בברכה,
דר' אבי יקיר
לראש הפורום >

מידע על אבחון ליקויי למידה, טיפול בלקויי למידה