פורום הפרעת קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:10

שיגעון הריטלין - אנחנו השתגענו!

יש לי שאלה לכל ההורים כאן: איך אתם יכולים לתת לילדים שלכם ריטלין בכזו קלות, כשהוא בפירוש סם? למי מכם שלא יודע, ריטלין מופיע בחוק "פקודת הסמים המסוכנים" (בשם הכימי שלו: מתילפנידאט) כתרופה נרקוטית. המבנה הכימי שלו דומה לזה של אקסטזי וקריסטל, והוא בפירוש גורם לתלות פיזיולוגית, גם אם הנזקים שלו פחות גלויים לעין. אפילו בבתי מרקחת מאחסנים אותו יחד עם תרופות נרקוטיות אחרות, כמו מורפיום למשל. מערכת החינוך דוחפת הורים לתת לילדיהם ריטלין ובעצם לסמם אותם, רק בגלל שאין לה יכולת ומשאבים להתמודד עם ילדים בעלי צרכים שונים. זה נראה לכם הגיוני? תחשבו קצת לפני שאתם נכנסים לכל הסיפור הזה. אל תתנו לילדים שלכם ריטלין רק בגלל ש"זה מעלה לו את הציונים" או "עוזר לו להיות כמו כולם" או "גורם לו לשבת בשקט ולא להפריע". יש עוד כל כך הרבה דרכים לעזור לילד שלכם גם בלי לתת לו חומרים כימיים שמבוססים על סמים.

09:06

שאלה ? טרוניה ? הבעת דיעה ?

שלום,
לא נשמע שהמשפטים שלך בנויים כשאלה אלא כאוסף של טיעונים ועמדות.
האם דברייך מבוססים על ידע מקצועי ?
רוקחות ? / רפואה ? / ידע מתוך מחקרים שקראת ?

כלומר, אני לדוגמא, כיון שבצניעות אומר - יש דברים שאינני מבין בהם, וכיון שלא למדתי מכונאות רכב, כאשר אני נתקל בבעיה ברכב אני פונה ומתייעץ עם מכונאי.

כדאי לשאול, לברר, להקשות, אבל אם את/ה יודע/ת את המבנה הכימי, את המשמעות של התרופה לאורך שנים בבדיקה של אוכלוסיות גדולות, אז מדוע את/ה שואל/ת ? תוכל/י להביע עמדה כבעל/ת מקצוע.

אוסיף ואומר : אכן, לעיתים, ריטלין ניתן מהר מידי, לא כחלק ממערך טיפולי, לא מתוך עמדה שאומרת - התרופה הינה חלק מהתמודדות ולא פיתרון לבעיה.

חשוב לומר להורים התמהים - קבלו מידע ממקורות רפואיים, תשאלו שאלות וצפו לתשובות מגורמים מוסמכים בתחום.

אינני מתכוון להכנס לדיון עם הקביעות המצוינות בשאלה שאינן מבוססות ונאמרות כטרוניה או כמצוקה ולא כשאלה.

בברכה,
דר' אבי יקיר
לראש הפורום >

מידע על אבחון ליקויי למידה, טיפול בלקויי למידה