פורום הפרעת קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:18

איך מתמודדים?

הבן שלי בן 12, אובחן כבעל הפרעות קשב והפרעה בוויסות החושי. לאחר תקופה קשה מאוד נפשית בעיקר, הגענו יחד עם הרופאה העוקבת למסקנה שצריך להתחיל טיפול בריטלין. הילד מסרב להכניס את הכדור לפה ואי אפשר לשכנע אותו בשום דרך. אני לא רוצה להכניס כאן פרסים ושוחד, אבל לא יודעת איך לעשות את זה נכון, מה גם שלי אישית קשה עם העובדה שאני צריכה לתת לו ריטלין. איך מתמודדים עם מצב כזה?
02:07

גישה טיפולית רב צוותית, אולי קודם ההורים ?

שלום וברכה,
יתכן שכדאי להתחיל לברר מה לך קשה.
ברגע שלך יהיה ברור יותר ותוכלי להיות שלמה עם עצמך - מה זה בשבילך הפרעת קשב וריכוז אצלו, מדוע כן או לא טיפול, מדוע כן או לא ריטלין, תוכלי להביע את עמדתך כלפיו באופן חד משמעי ושקט. האמביולנטיות שלך בוודאי לא נעלמת מעיניו ומרגשותיו. החלק המעשי -"איך לעשות את זה" איננו העיקרי, הוא נובע מהמניע הפנימי - העמדה החשיבתית והרגשית של ההורים.
לאחר בירור פנימי זה, אפשר לקבל הדרכה - איך מבטאים את הרצון שלך באופן שמצד אחד איננו כופה, איננו מערב מניפולציה ו-"שוחד" ומצד שני הינו בהיר חד משמעי ומוביל לשינוי התנהגותי אצלו.
הרופאה - הגדרת התפקיד שלה איננו רק "עוקבת" ולא "רושמת", תפקידה הוא להיות מעורבת ומלמדת ומובילה ומערבת אנשי מקצוע נוספים שיסייעו לה במיומנויות שהיא לא למדה.
אם הרופאה תסביר ברוח טובה, לאט, בגובה העיניים לילד - מהי ההפרעה ומהי התרופה, מהו הטיפול הלא תרופתי ומהם היתרונות של הפרעת הקשב ובמקביל תסתייע במומחה בהדרכה הורית, במורה של הילד, במומחית המיומנויות למידה אם צריך ובמומחה/ית בטיפול בהפרעה בויסות החושי, יתכן מאוד והעקשנות שיכולה להיות מבורכת תהיה מופעלת בכיוונים טובים ולא מתנגדים.

זה ממש בקצרה, תשובה מרופא המטפל במבוגרים, ושלא מכיר את בנך ולא אותך.

אני כן מכיר את החשיבות הרבה של הנסיונות שלך לטפל נכון.
מבוגרים שטופלו נכון בגיל 12, מגיעים עם מעט "נזקים מצטברים" יחסית לאותם מבוגרים שלא אובחנו ולא טופלו בצעירותם.

בהצלחה,
דר' אבי יקיר
לראש הפורום >

מידע על אבחון ליקויי למידה, טיפול בלקויי למידה