פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

יהודה מקלנבורג,מנהל פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

מנהל הפורום 
יהודה מקלנבורג

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:55

בידוד חיצוני לבויילר

בוקר טוב.
השאלה שלי קשורה ליכולת של דוד חימום לשמור על חום המים שבתוכו.
אני איש אחזקה. לא מומחה, ברמה בסיסית. מסוגל להתקין בוילר בעצמי מההתחלה, כולל צנרת. יודע בקלילות להחליף רכיבי חשמל או את כל הפלאנג'.
יש לנו דוד כרומגן בן כ14 שנים. פלאנג' הוחלף כבר פעמים רבות. בקיץ האחרון שמתי פלאנג' חדש שכמעט ולא עבד עד תחילת החורף. עם הגשם הראשון - קרס. החלפתי בחדש לפני כחודש וכעת הוא פועל ומחמם. הבעיה היא שאפילו אחרי 5 או 6 שעות חימום, המים רותחים כמעט לרמה של לעשות כוס תה, שני אנשים ממוצעים מתקלחים, לאדם השני המים מתקררים כבר באמצע המקלחת. הבויילר או 120 או 150, שכחתי והמדבקה כבר לא קריאה. בויילר חיצוני על גג רעפים משופע, בויילר עומד. אותו בויילר הספיק בעבר לאותו מספר אנשים באותם תנאי מזג אוויר, אותו זמן חימום ואותה מידת חום (משוערת, לפי תחושה).
וזו השאלה - האם הבידוד הג'יפה הזה ששמים בתוך בויילר סטנדרטי, נהרס וקורס עם השנים, או מסיבה אחרת כלשהי יעילותו פוחתת או יורדת לכמעט אפס? שכן בכל פעם שנזדמן לי לפרק בויילר ישן מתוך המעטפת, כי עושים מזה מנגל או תנור עצים לבית או לחצר, אף פעם לא ראיתי בידוד כזה ש"נזל" לתחתית המעטפת, או התפוגג או משהו.
בקיצור, אני עני כמו כלב רחוב כך שלרכוש דוד חדש זו אפשרות אחרונה.
אני מודה לך מראש על הסבלנות ועל כל סיוע אפשרי שתעניק לי.
בברכה, עדי.
בידוד לבוילר חיצוני ‏(יהודה מקלנבורג)
15:33

בידוד לבוילר חיצוני

עדי שלום
קשה מאוד לאבחן תקלה כזו מרחוק. עלך לבדוק קודם את כמות המים בדוד ולא זמן מקלחת הבדיקה מאוד פשוטה. חמם את הדוד 4 שעות מבלי לגעת במים החמים. רוקן את הדוד לדלי מים המכיל 10 ליטר וספור את הדליים במידה ובדלי יהיו קרוב ל 70% מקיבולת הדוד מים בטמפ. של 50-60 מעלות אזיי הכל בסדר . במידה ולא ישנה בעיה אחרת. דרך אגב לג'יפה קוראים פוליאוריטן
15:43

בידודו לבויילר חיצוני

תודה על התגובה המהירה. אבדוק.
אגב, פוליאוריטן מוקצף זה לא ג'יפה. התכוונתי לצמר סלעים החום שחור.
אולי טעיתי.
שוב תודה ויום טוב
לראש הפורום >

מידע על דודי שמש וחשמל