פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

יהודה מקלנבורג,מנהל פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

מנהל הפורום 
יהודה מקלנבורג

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
11:57

ביצועים עלובים לדוד חשמל

שלום,
אני ובת זוגי גרים בדירה שכורה שבה מותקן דוד חשמל (נמצא בתוך מעין בוידעם בתוך הדירה). על פי בעל הבית, מדובר בדוד 80 ליטר שהותקן לפני כשנה וחצי.
חימום מים למצב שבו נעים להתקלח לוקח יותר משעה, והמים החמים מספיקים למקלחת אחת. במקלחת שניה הזרם הולך ונחלש ומתקרר בהדרגה.
לא מדובר במקלחות ארוכות באופן לא סביר, ואם אכן הדוד חדש, קשה להאמין שמדובר באבנית.
השאלה שלי היא האם הביצועים שתיארתי הם סבירים, או שמשהו נשמע מקולקל? אם כן, מה עשויה להיות הבעיה?

תודה רבה!
ביצועים עלובים לדד חשמל ‏(יהודה מקלנבורג)
09:14

ביצועים עלובים לדד חשמל

שלום ליאור.
לפי התיאור שלך אני מסיק כי הדוד בשכיבה. ולכן דוד כזה דורש יותר זמן חימום וביחוד בימים אילו שטמפ. המים נמוכה מאוד. דבר שני ישנם איזורים בארץ שהם "מוכי" אבנית ויתכן שיש צורך לנקות דוד אחת לשנה. ביחוד דוד חשמל שלהבדיל מדוד שמש. דוד החשמל עובד 365 יום בשנה ומייצר יותר אבנית. אבל לפני הכל בדוק בליטרים את כמות המים החמים. לא לפי זמן מקלחת. בדרך קלה מאוד. חמם את הדוד ברציפות קרוב לשעתיים ורוקן אותו לדליי מים כל דלי הוא 10 ליטר לכן הדוד אמור לייצר לפחות 50 ליטר של מים רותחים ולאחר מכן התקררות הדרגתית. במידה וזה המצב אזיי הכל תקין במידה ולא יש להזמין טכנאי לבדיקה. בהצלחה
לראש הפורום >

מידע על דודי שמש וחשמל