פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

יהודה מקלנבורג,מנהל פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

מנהל הפורום 
יהודה מקלנבורג

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:48

דוד אופקי - נפח האויר בחלקו העליון

בדוד אופקי לגובה ככלל, או שינויים בגובה השפעה גדולה יותר בהשוואה לדוד אנכי. מכאן שלפינוי מוחלט ככל שניתן השפעה על נצילות חימום המים בדוד אנכי. האם ניתן לפנות כליל את האויר המצטבר בראש הדוד האופקי? האם כדאי להתקין ונט אוטומטי ביציאת המים האנכית מראש הדוד?
08:14

דוד אופקי נפח האוויר בחלקו העליון

שלום מאיר
השאלה שלך לא כ"כ ברורה אבל בדוד שמש אין נפח אוויר מערכת שמש היא מערכת תרמוסיפונית פתוחה כל פעם שפותחים ברז בבית במידה ונשאר אוויר הוא מתנקז דרך הברז והדוד נשאר מלא כל הזמן. באופן כללי תמיד עדיף דוד בעמידה ולא בשכיבה. בגלל החיסכון באנרגיה לחימום המים בחורף. מקווה שעניתי על שאלתך. חג שמח.
12:35

תודה, אבל אויר לא מקשיב לתשובות..

תודה. הנושא מעניין. בקשר לאויר, בדוד אופקי היציאה כלפי מעלה ואח"כ פיתול למטה ולכן יש סיכוי טוב לכיס אויר לכל משך חיי הדוד. לכן טוב שיהיה בחלק העליון ברז ונט, בפרט שבד"כ זאת הנקודה הגבוהה בצנרת הביתית, והקזת אויר תמיד כדאית. אני גם לא בטוח שבדוד עומד לא נותר אויר בדוד. אני צריך לראות חתך, אם יש כיס יוותר שם אויר.
באשר לכדאיות האנרגטית ונצילות וכל מיני מונחים מעורפלים, ברור שבחימום חורף כיוון מהלך החום נכון יותר בדוד עומד. אבל אם ניקח דוד בסטגנציה (ללא צריכה), אין שום הבדל במשך החימום לאותה מסת מים בין דוד עומד ושוכב. האנרגיה המושקעת שווה ללא ספק. ההבדלים עשויים להיות בקצב החימום בצריכה. היות ובדוד שוכב המחמם מצוי במרכז וקרוב לפלנג', הסירקולציה קצת אחרת. דווקא הדוד השוכב מחמם מהר יותר את החלק העליון לדעתי. אבל בסה"כ אני סבור שהשינויים מינוריים, ואיני מבין מדוע נשות המכירה אומרות שיעילות החימום של דוד שוכב ביחס לדוד עומד פחותה ב- 35%, ואחוז זה הולך ופוחת ככל שאני שואל לסיבות לכך.
לראש הפורום >

מידע על דודי שמש וחשמל