פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

יהודה מקלנבורג,מנהל פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

מנהל הפורום 
יהודה מקלנבורג

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
18:34

חיתוך המאריך של השרוול פלסטיק

שלום רב!
אני מקווה שהגעתי לפורום הנכון...
רציתי לשאול בבקשה שאלה,ואקדים ואומר,לפני כשבוע החלפתי פלאנג' בדוד,ניקיתי והרכבתי פלאנג' קומפלט כולל תרמוסטט ,עכשיו הכל עובד אבל זמן החימום ארוך יותר מאשר בקודם (כאשר היה תקין לפני כמה שנים...)
ייתכן שפשוט הגוף חימם החדש בעל הספק קטן יותר(הוא גם קטן פיזית מהקודם)אבל מה שמציק לי זה ,האם ישנה הוראה באיזה אורך אמור להיות הצינור של השרוול ?כלומר האם הצינור פלסטיק (המאריך)יכול "כמעט לגעת" בתקרת הדוד או שצריך לדאוג שקצה הצינור יהיה מתחת למפלס המים בדוד (כי מן הסתם הדוד אינו מלא עד סופו וישנו כיס אויר למעלה).ובאמת אני רציתי לדעת עד לאן הדוד מלא במים ,והאם צריך לקחת בחשבון את חיתוך הצינור פלסטיק(המאריך) שיהיה מתחת למפלס המים.
תודה מראש על התגובה.
09:59

חיתוך המאריך של השרוול פלסטיק

שלום משה
המאריך של המאיץ צריך להיות חתוך 5 ס"מ מתחת לכיפת הדוד. כפי שציינת "כמעט לגעת" . משך זמן החימום תלוי בטמפרטורה ההתחלתית של המים. בד"כ שהדוד מלא אבנית הוא מתחמם מהר יותר לאבן יש אפקט חימום נוסף. הבעיה שכמות המים היא קטנה וזו הבעיה .
לגביי אורך גוף החימום בכל המאיצים הוא סטנדרטי. בשוק ישנם גופי חימום ארוכים אבל אי אפשר "להלביש" עליהם שרוול פלסטיק. כל זאת בהנחה שהדוד שלך בעמידה ולא בשכיבה.
לראש הפורום >

מידע על דודי שמש וחשמל