פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

יהודה מקלנבורג,מנהל פורום דודי חשמל ושמש-ייצור והרכבה

מנהל הפורום 
יהודה מקלנבורג

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
מים בצבע ‏(אשר)
10:30

מים בצבע

שלום לך. פתחתי סתימה בקולטים מסוג סקדיול. שמתי מלח לימון עם מים וקצת חומץ למשך שעה באמצע יום שמשי. העסק ממש רתח בפנים, אך מאז באים לי מים חמים בצבע ירקרק-צהבהב. יש לי דוד כרומגן אמייל. רוקנתי את הכול ומילאתי מחדש וזה עדיין בא. מה לעשות ?
מים בצבע ‏(יהודה מקלנבורג)
13:00

מים בצבע

שלום אשר.
אסור לפתוח סתימות בקולטים עם חומרים כימים חומץ מים ולימון לא יעזרו. הם רק עושים ראקציה עם האבנית. הקולט רותח כי הוא סתום ויש בו מעט מים והם לא מסתחררים עם הדוד. הזמן טכנאי שיבדוק את הקולט . עם הסתימה חזקה מאוד תצטרך להחליף אותו.
16:12

תודה, שאלת המשך..

האם המים יפסיקו בשלב כל שהוא לבוא בצבע ירקרק-צהבהב ?
המשך ‏(יהודה מקלנבורג)
09:12

המשך

במידה ויש הרבה אבנית הראקציה תמשיך. קשה לענות בוודאות
המשך ‏(אשר)
11:32

המשך

שוב תודה... פתחתי שוב את המערכת. הקולטים לא מפסיקים להוציא חלודה. וכשהיא נמהלת בדוד, המים הופכים ירקרקים. אני אמשיך לנקז את הקולטים. יש פתרון מהיר יותר ?
המשך ‏(יהודה מקלנבורג)
08:53

המשך

לדעתי אתה צריך להזמין דודיסט לבדיקה יכול להיות שצריך לפתוח את הדוד ולנקות. ניקוז מצריך המון זמן. ולא בטוח שהבעיה תפתר
פירוק ‏(אשר)
10:34

פירוק

שלום,
איך מפרקים את החיבור בין שני הקולטים ? יש הברגה מוזרה בינהם, עוד שאלה, האם יש קולט קטן יותר שאוכל להרים ולהרכיב לבדי ?
פירוק ‏(יהודה מקלנבורג)
07:54

פירוק

שלום
ראשית צריך לדעת אם הקולטים עשויים מנחושת או ברזל . האביזר שמחבר בניהם נקרא רקורד והוא נפתח עם מפתח צינורות. קולטים נמדדים בתפוקה הקלורית שלהם. לדוד150 ליטר יש צורך בקולט בתפוקה מנמלית של 6150 ק"ק. יכול להיות ששמו לך 2 קולטים בגלל בעיות של כיוון או הצללה. מציע לך להזמין טכנאי להחלפה ולא לעשות זאת לבד
לראש הפורום >

מידע על דודי שמש וחשמל