פורום כירורגיה כללית

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
22:05

היווצרות אבני מרה ללא כיס מרה

שלום, לאדם שסבל מהתקפי כיס המרה ואף מדלקת בכיס המרה ועבר ניתוח להסרתו, האם קיימת היתכנות של היווצרות אבני מרה גם לאחר ניתוח הסרת הכיס? האם גוף שנוטה לייצר אבני מרה לא ימשיך לייצר אותן גם ללא הכיס או שרק שם הן יכולות להתגבש?
ואם הן יכולות להיווצר גם ללא כיס האם זה לא מסוכן יותר שיסתובבו אבנים בדרכי המרה? מה יבטיח שלא יווצרו אבנים חדשות גם ללא הכיס?
מה הן התופעות שאדם יכול לחוש עם הסרת כיס המרה?אנשים שעברו ניתוח להסרת כיס המרה וסובלים לעיתים מאותו סוג של כאבים (ברום הבטן+בחילות)שולחים אותם לעשות בדיקת תפקודי כבד ואולטרא סאונד גם אם זה כמה שנים לאחר הניתוח? תודה
אבני מרה ‏(ד"ר עמיר סולד)
12:05

אבני מרה

הסיכוי ליצירת אבני מרה לאחר הסרת כיס המרה הוא זעיר, וקורה בעיקר ואנשים מאד מבוגרים. מכיון שהמרה זורמת באופן רציף מהכבד למעי בדרך כלל לא נוצרות בה אבנים. לאחר כריתת כיס המרה מרבית האנשים לא מרגישים דבר בחלוף תקופת החלמה של מספר שבועות. אם יש תלונות הן בדרך כלל מסיבה אחרת. הסיבה לבדיקות בכל זאת היא כדי לוודא שלא נותרו אבנים בצינור המרה הראשי לאחר הניתוח, או שיש בעיה אחרת בכבד שעשויה להסביר את התלונות.
לראש הפורום >

מידע על רופאים - כירורגים (מנתחים)