פורום כירורגיה כללית

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
09:28

ניתוח לתיקון בקע מורכב

שלום,
אימי בת 60,עברה שלושה ניתוחים קיסריים,לפני כ-13 שנים ניתוח לתיקון בקע בבטן תחתונה(בה"ח סורוקה)+רשת ולפני כשנתיים ניתוח נוסף לתיקון שני בקעים בטבור+כריתת טבור+רשת (בה"ח סורוקה).סובלת מסכרת גבולית+יתר לחץ דם+כולסטרול.
לפני כשנה חלו כאבים באיזור הניתוח הטבורי ,אלו יותר התקפי כאב מאוד קשים שלרוב חולפים לאחר זמן מסויים(בין מס' דקות למס' שעות) לעיתים מלווים בבחילות והקאות,בנוסף צלקת הניתוח הטבורי מאוד קשה למגע,ובזמן הכאב האיזור נוקשה ובולט יותר,בדיקת ה-ct מראה כי ישנו בקע חוזר בצלקת הניתוח ולולאת מעי אשר נכנסת ויוצאת מתוך הבקע,בנוסף נראה כי חלק מרשת הפרולן שהונחה דבוקה למעי.
לאחר מספר התייעצויות עם רופאים מומחים בתחום הבנו כי הדעות חלוקות,חלק מהרופאים טוען כי בגלל הכאבים והסיכון לכליאת המעי מומלץ לנתח אך צריך לקחת בחשבון מצב שבו יכרת חלק מהמעי בשל ההדבקות עם הרשת,החלק השני ממליץ לא לנתח בכדי לא להגיע למצבי סיבוך של כריתת מעי.
ברצוני להבין מה המשמעות של כריתת מעי,באיזה אחוז מניתוחי בקע מורכבים נכרת מעי?
מה לדעתך מומלץ לעשות? האם תוכל להמליץ לנו על בית חולים/רופא המתאים למקרה כזה? האם מומלץ לעבור ניתוח מסוג זה בב"ח ציבורי או פרטי?
תודה רבה
סיון
בקע מורכב ‏(ד"ר עמיר סולד)
18:27

בקע מורכב

הבקע אכן מורכב. לגבי ההדבקויות, קשה לדעת לפי הדמייה אם אכן יש הדבקויות וכמה הן משמעותיות. לדעתי ניתן ורצוי לבצע את התיקון בגישה לפרוסקופית על ידי הפרדת ההדבקויות והנחת רשת גדולה על דופן הבטן הפנימית. במידה ויהיה צורך בכריתת מעי מדובר בכריתה מוגבלת שאין לה השלכות לטווח ארוך, אם הניתוח יעבור ללא סיבוכים. הניתוח צריך להתבצע על ידי כירורג המיומן מאד בניתוחים מסוג זה, ויש כאילו בכמה בתי חולים, פרטיים וציבוריים כאחד.
למרות שזה לא מקובל, הפעם לא אתאפק ואומר שלי יש הרבה נסיון במקרים כאילו. בהצלחה.
23:02

שאלה נוספת לד"ר סולד

תודה רבה על תשובתך המקצועית והמהירה ברצוני לשאל שאלה נוספת בעיניין התיקון בגישה הלפרוסקופית,כל אותם רופאים מומחים המליצו לנו בפירוש לא לעבור ניתוח שכזה מורכב באופן הלפרוסקופי עקב אותן הידבקויות וכי השיטה הפתוחה הרבה פחות מסוכנת,אשמח לקבל תגובתך בנושא,אנו לקוחות של קופ"ח כללית-פלטיניום,האם ניתן לבצע ניתוח שכזה באסיא מדיקל דרך הקופה?
תודה
סיון
לא מסכים ‏(ד"ר עמיר סולד)
19:13

לא מסכים

עקרונית אני לא מסכים לחוות הדעת, אבל כמובן בכפוף לעיון יותר מעמיק ובדיקת המטופלת.
אפשר לבצע את הניתוח דרך כל ביטוח, תלוי כמה השתתפות עצמית. כדאי לבוא לבדוק ישירות.
לראש הפורום >

מידע על רופאים - כירורגים (מנתחים)