פורום בעיות שמיעה ומכשירי שמיעה

מורן גפני ,מנהל פורום בעיות שמיעה ומכשירי שמיעה

מנהל הפורום 
מורן גפני

תאם פגישה

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
12:46

תכונות מכשירי שמיעה

שלום לכולם!
הנני בעל לקות שמיעה קלה מאד.
אני זקוק למכשירי שמיעה בתיאטרון, לצפייה בטלוויזיה כאשר מדברים (ללא הגברת הווליום לרמות שאישתי מעירה לי), שיחה מרובת משתתפים, שיחה עם רעשי רקע ושיחה עם אנשים שהדיבור שלהם לא מובן לי כמו אחרים.
ברשותי מכשירי שמיעה CIC ישנים ופשוטים שנתנו מענה בסיסי ביותר.
אני מרגיש שהם לא נותנים לי מספיק.
כעת אני מתחיל את התהליך של אישור קופת החולים (מכבי) ואני בשלב של המתנה למועד לרופא אף אוזן גרון לצורך קבלת הפנייה לבדיקת שמיעה.
בינתיים חפרתי על מכשירי שמיעה והחכמתי קצת לגבי תכונות ומאפייני המכשירים המוצעים היום.
בהחלט היתה פריצת דרך אדירה בשבע השנים שחלפו!
הבעיה שלי הינה התלבטות בין המכשירים שמוצעים בקובץ האקסל של מכבי.
החלטתי ללכת על דרג העילית והקצבתי לי עד 5000 ש"ח לכל מכשיר (עם אפשרות לסטייה קלה מעלה).
להלן התכונות והמאפיינים שריכזתי בשאיפה שימצאו כולן במכשיר אחד:
- אנטי פידבק – ביטול אוטומטי של צפצוף המכשיר במקרים של חיבוק, לעיסת מסטיק, הצמדת מכשיר סלולרי לאוזן וכו'.
- הגברת עוצמה באמצעות הסלולרי (אנדרואיד).
- שינוי TREBLE ו- BASSדרך הסלולרי (אנדרואיד).
- שינוי תוכניות (שיחה/מסעדה/מוסיקה) דרך הסלולרי (אנדרואיד).
- מעבר בין תוכניות – אוטומטי/אפליקציה (אנדרואיד)/שלט (רצוי אוטומטי).
- כמה תוכניות ואיזה (שיחה/מסעדה/מוסיקה וכו').
- חשוב – תוכנית עבור מוסיקה.
- חיבור בלוטות' לטלפון ולטלוויזיה.
- מספר הערוצים.
תשובה ‏(מורן גפני )
09:37

תשובה

שלום,
אם התכוונת להשתתפות עצמית של 5000 ש"ח למכשיר - ניתן בסכום זה לרכוש מכשירים מתקדמים מאוד המכילים את מרבית הפרמטרים שציינת למעט חיבור בלוטות' שאותו ניתן להשיג באמצעות רכישת סטרימר (כמו שלט) שמחבר בין המכשירים למקור האודיו.
ממליצה לך לסיים את התהליך בקופה (בדיקת שמיעה והפניית רופא) ולפנות לייעוץ מסודר ומעמיק במכון שמיעה הקרוב לאזור מגורייך.
בהצלחה רבה!!!
מורן גפני
קלינאית תקשורת
21:07

תכונות מכשירי שמיעה

הי,
ההודעה נחתכה לי... זה היה אמור להיות ההמשך (בכל מקרה, תודה רבה לך על המענה!):
- סינכרון בינוראלי - סינכרון בין 2 המכשירים (לדמות מוח אדם. הנחתת הרעש בצד המכשיר המופנה לרעש והגברת הדיבור באוזן השומעת דיבור).
- ניטרול שמיעה עצמית – זיהוי קול עצמי המונע הפסקת עבודת הנחתת רעשים בניהול שיחה על רקע רעש.
- שמיעת דיבור על רקע רעש – מגביר דיבור באופן אוטומטי ומנמיך רעש בצד השני (דיבור על רקע מזגן פועל, שמיעת טלוויזיה על רקע שואב).
- מיקרופונים כיווניים – התמקדות בדוברים הדומיננטיים בכיוונים משתנים תוך הנחתת פטפוטים ורעשים בכיוונים אחרים.
- הנחתת רעשי רוח.
- למידת העדפות המשתמש – העדפות עוצמת שמיעה ותוכניות .
- יצירת פרופיל שמיעתי אישי.
- רישום לוג נתונים עבור הקלינאית לצורך שינוי הגדרות בהתאם.
- מכשיר הכי נסתר בתוך האוזן.
- התמודדות עם רעשים פתאומיים – הלמות פטיש, נפילת חפצים, טריקת דלת.
- דחיסת תדרים / הסתת תדרים – לשמיעת תדרים גבוהים (חיוני לדיבור).
- טיפול בטינטון – מחולל רעש רקע לבן / מנגינה עדינה
- דיבור ברכב – הדובר מאחורי הנהג.
- רצוי - אפליקציה לאנדרואיד ללא צורך במכשיר מתווך.

אשמח להכוונה והמלצות, תודה!
תשובה ‏(מורן גפני )
13:55

תשובה

שלום
תשובתי בעינה עומדת,
התכונות שציינת קיימות במכשירים המתקדמים, לא בטוח שאת כולם צריך.
לגבי גודל המכשיר - הדבר נקבע בהתאם לגודל הירידה בשמיעה.
ממליצה להגיע למכון לפגישת יעוץ פרונטלית.
בהצלחה,
מורן גפני
קלינרית תקשורת
21:57

תכונות מכשירי שמיעה

מודה לך!
18:49

מנסיוני באותו מצב - רק קצת מתקדם יותר

קח בחשבון שמכשירי CIC הם בעייתים יותר לשמיעה סביבתית כיון שבדכ יש להם רק מיקרופון אחד. אחרי בדיקה שאני ערכתי אז בנפורן ופונאק הם הכי שווים, סימנס נמכרה ולא ברור אם יהיו עוד פיתוחים , בלטון זה פח . ורקסטון חברה בת של סימנס .
לכל מכון יש את היבואן שלון וזה בעייתי כיון שירצו למכור לך את המכשיר שלהם.
המכשיר החינמי שבקופות הוא לא מדרגת הפרמיום ואין אפשרות לשדרג.
בעיקרון יש הטבה של 3500 ש"ח בסל הבריאות ועוד כ1500 ש"ח של הביטוח המשלים שלך - זה ההנחה שהם נותנים בד"כ
תשובה ‏(wantootree)
08:44

תשובה

תודה על התשובה אבל אני כלל לא מסכים איתך לקביעה הגורפת שבלטון זה פח ובסימנס לא יהיו פיתוחים.
לא מאמין שסימנס נמכרה כדי שתגווע.
לגבי בלטון, יצא לי לבדוק את המכשיר הכי מתקדם של RESOUND שזה למעשה אותו מכשיר של בלטון רק בשם אחר (אותו המפעל, אותו המכשיר) והוא פשוט מושלם ובמחיר מעולה!
לא קניתי מאחר וישנה בעיה עם המכשיר הזה שלהם שב-20% מהמקרים, המכשירים לא מצליחים לתקשר ביניהם. משהו בגולגולת האדם שהחברה לא הצליחה לעלות על הבעיה.
אני נפלתי על הסטטיסטיקה.
למרות זאת, המכשירים עבדו ממש מעולה, רק שעיצבן אותי להחליף תוכניות בלחיצה על הכפתור בכל מכשיר בנפרד.
תשובה ‏(מורן גפני )
11:04

תשובה

שלום לכולם,
לכל החברות יש מכשירי שמיעה מתקדמים המכילים את מרבית הטכנולוגיות שדובר עליהן כאן.
למרות שחברת סימנס נמכרה, הפיתוחים הטכנולוגיים והמקצועיים נמשכים על ידי הטובים שבאנשי המקצוע.
ממליצה בחום להגיע ליעוץ פרונטאלי.
בברכה,
מורן גפני
קלינאית תקשורת
15:37

אז יש צדק במידע שקיבלתי והעברתי...

אז אני מבין שהמידע שקיבלתי לגבי סימנס הוא נכון, מיותר לציין שזה לא הגיע מאחד המכונים שעובדים איתם בארץ , מה שכבר מערער את האמינות המקצועית שלהם. מי שמסר לי את המידע ציין שיש חשש גדול לכך שהתמיכה והפיתוחים העתידיים שלהם ילקו בחסר ולא יקבלו את התמיכה הפיננסית הראויה כדי להמשיך להתקדם.
בכל מקרה טרם מצאתי יועץ אחד שיכול להגיד לי את האמת המקצועית ללא אינטרס מסויים. כלומר יכול לומר לי באופן בלתי משוחד מה הכי מתאים במחיר הכי סביר.
יש בעיה גדולה של שרלטנות והפיכת המכונים ואנשי המקצוע שלהם לסוחרים ומוכרנים של המוצרים שהמכון מייבא או קונה ישירות מיבואן אחר...
חרשתי את סימנס,רקסטון,רסאונד,בלטון,פונאק,וידקס,ברנפון, אוטיקון כולם למטרת BTE RIC ועוד לא הצלחתי להבין לאשורו מה המוצר הכי אופטימלי עבורי בכסף ובאיכות.
צר לי אבל, ‏(שירה)
19:51

צר לי אבל,

לא ברור ממי קיבלת את המידע השגוי והלא מבוסס אשר ציינת למעלה. ברור הוא כי מדובר בבעלי אינטרס. SIEMENS ממשיכים להתפתח ולהוביל את פריצות הדרך בתחום שיקום השמיעה. נכון הבעלים התחלפו אך בראש החברה עומדת קבוצה כלכלית מבוססת וחזקה, אם דאגתך היא האיתנות הפיננסית אזי לפחות בתחום הזה אין לך מה לדאוג. מאידך בנושא שיקום השמיעה האישי שלך, אכן בארץ מסיבות שונות בד"כ כל חברה מייבאת ומייצגת יצרן אחד, אך אין זה מונע מאנשי המקצוע להיות בעלי יושרה מקצועית לטובתו של המטופל. תמיד יהיו היוצאים מן הכלל ומקרי "חוסר יושר" כאלה ואחרים. לעניות דעתי הדרך הטובה ביותר הינה להיצמד לבעל מקצוע אשר אתה מרגיש נינוח בחברתו וכמובן שאתה מקבל את מלוא המידע והליווי המקצועי ביותר לדעתך. להזכירך כולם על פי הרגולציה של משרד הבריאות מחוייבים להעניק לפחות חודש ניסיון ואפשרות החזרת מכשירי השמיעה בסופם במידה ולא תרצה לרכוש. מה שבטוח שמסע "שופינג" אין סופי אך מבלבל ולא יביא אותך אל המטרה. אני מקוה כי המסע האינסופי יסתיים רק בהצלחה ובשביעות רצון ממכשירי השמיעה שתמצא ומהצוות שיולווה אותך.
לראש הפורום >

מידע על מכשירי שמיעה ואביזרים