פורום עורך דין צבאי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
03:18

פרופיל 24 עם שנת קבע

נפגעתי בשטח ואחרי תקופה ברמ 2 סופחתי לרמ ד ל3 חודשים.
לאחר 6 חודשים הגעתי לועדה הרפואית השניה שלי ובה הוחלט להשאיר אותי ברמ ד כדי לקבל כל מני הערכות מרופאים צבאיים.
אני כבר 8 חודשים ברמ ד, הם קובעים לי תור פעם בחודשיים, ובגדוד שהיה אחראי עליי רוצים לטפל בי רק כשאחזור.
האם יכול להיות שאני אצטרך להחזיר יותר מ8 חודשים למערכת שגרמה לפגיעה שלי מלכתחילה וטיפלה בי בצורה איטית כל כך?
שכחתי לציין ‏(אנון)
04:21

שכחתי לציין

ברמ ד הסבירו לי שאם אני מבטל את הקבע בגדוד אז ה8 חודשים אכן יורדים לי מהפזמ אך בגדוד שלי טוענים שאין קשר ושלפי סעיף חדש שנכנס גם לחיילים בלי קבע לא דופק הפזמ ברמ ד.
בנוסף אני מרגיש שהגישה הכללית בגדוד היא לא לעזור לי בכלל עד שאני יחזור אליו, לפי מה שנאמר לי בועדה הרפואית זה לא יקרה כי במקרה שאני חוזר לשרות אני אהיה בתפקיד עורפי קרוב לבית.
חזרה לשירות לאחר פרופיל 24 ‏(עו"ד שלמה רכבי)
09:38

חזרה לשירות לאחר פרופיל 24

אנון שלום,

אכן, עד לאחרונה - רק חיילים עם התחייבות מוקדמת לשירות קבע בצה"ל נאלצו "להחזיר" את פרק הזמן במהלכו היו בלתי כשירים זמנית לשירות, וחיילים אחרים - היו פטורים מכך.

ככל שכפי שנאמר לך אכן שונו ההוראות, אז יש לבחון את ההוראה החדשה (לעיתים קרובות שינויים כאלו נקבעים תוך התייחסות ל"דור מעבר" עליו השינוי לא חל) וגם לבדוק האם ההוראה כוללת הקניית סמכות לגורם כלשהו ליתן הוראה אחרת.

לגופם של דברים - ניתן גם לפנות לגורמים המוסמכים בצה"ל בפנייה מנומקת מדוע במקרה הספציפי שלך אין זה ראוי לחייבך "להחזיר" התקופה (בשל התנהלות רשלנית של המערכת או נסיבות חריגות אחרות).

איחולי בריאות והצלחה,

עו"ד רכבי.

האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.
שאלה ‏(אנון)
13:06

שאלה

לאילו גופים אפשר לפנות?
המשך ‏(עו"ד שלמה רכבי)
11:51

המשך

שוב שלום,

אני, כעורך דין, פונה לרוב ללשכת מפקד מיטב, שמעבירה את הפניייה להתייחסות הגורמים הרלוונטיים ואז שולחת לי תשובה.

אני מניח שגם פנייה שתוגש על ידך תטופל באופן דומה (או, לכל הפחות, ינחו אותך למי לפנות).

בברכה,

רכבי.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני צבא