פורום עורך דין צבאי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:24

הכוונה לקראת ועדה רפואית (לפרופיל 24)

שלום רב. במהלך הטירונות החלו לי כאבים שמתבררים כבעיה נירולוגית. פרופיל ירד מ 97 ל64 ועכשיו נירולוג ממליץ על פרופיל זמני של 24 - מה זה אומר? אני משתחרר ל חצי שנה. הפז"ם ממשיך? ומה עם הטיפול הרפואי (עלויות וגם תחבורה-גר בישוב מרוחק ללא תחבורה ציבורית)
אשמח לקבל הכוונה בשאלות שלי. תודה רבה
שאלה נוספת ‏(אביב)
17:41

שאלה נוספת

מי קובע אם אשובץ ברמ 2 או רמ ד.
אני מבין שההבדל הוא שבאחד אני חייל והטיפולים במסגרת הצבא וברמ ד אני אזרח והפזם עדין פעיל.
אשמח לתשובה גם לשאלה זו.
תודה רבה
פרופיל 24 ‏(עו"ד שלמה רכבי)
11:57

פרופיל 24

אביב שלום,

פרופיל 24 משמעותו חוסר כשירות זמנית לשרות. לאחר שנקבע פרופיל זה - אתה משתחרר זמנית מצה"ל ובתקופת השחרור הזמני - אתה לא חייל (ולכן גם צה"ל לא אחראי לטיפול הרפואי שלך).

במקרים מתאימים - ניתן (בסמוך לשחרור הזמני), לפנות למשרד הבטחון (בתביעת נכות) ולקבל מהם "הכרה זמנית לצורך טיפול רפואי". אם הבקשה תאושר - אז משהב"ט "ייכנס בנעליי" צה"ל, וידאג לטיפול הרפואי בגין הנכות בגינה הוגשה התביעה.

אחרת - תאלץ לקבל הטיפול הרפואי מקופת החולים.

ר"מ 2 מיועד לחיילים שלא נקבע להם פרופיל כאמור (ולכן הם עדיין "חיילים"), אך זקוקים לטיפול ו/או בירור רפואי ממושך, ולכן נגרעים מיחידתם.

המדיניות לגבי הפז"מ בתקופת 24 משתנה מעת לעת. בפעם האחרונה שבדקתי - חיילים בשירות חובה, שאין להם התחייבות מוקדמת לשירות קבע - הפז"מ שלהם ממשיך "לדפוק" גם בתקופת השחרור הזמני. במקרים אחרים - הפז"מ לא "דופק".

בברכה,

עו"ד שלמה רכבי.
פרופיל 24 ‏(רז לוינסון)
19:04

פרופיל 24

הוציאו אותי לתקופה של 4 חודשים לרמ ד על פרופיל 24. לאחר 3 חודשים קיבלתי הודעה שאני מקבל מענק על חודשי השירות ששרתתי. רציתי לדעת אם זה אומר שאני משוחרר סופית מבחינתם ? או שאני חייב לעבור וועדה שיש מצב שתחזיר אותי לצבא? ( נשאר לי פחות משנה לשירות)
פרופיל 24 ‏(רז לוינסון)
19:04

פרופיל 24

הוציאו אותי לתקופה של 4 חודשים לרמ ד על פרופיל 24. לאחר 3 חודשים קיבלתי הודעה שאני מקבל מענק על חודשי השירות ששרתתי. רציתי לדעת אם זה אומר שאני משוחרר סופית מבחינתם ? או שאני חייב לעבור וועדה שיש מצב שתחזיר אותי לצבא? ( נשאר לי פחות משנה לשירות)
23:31

רמ ד׳ ומחויבות לקבע

שלום.
אני סופחתי לרמ׳ ד׳ לתקופה של חצי שנה.
יש לציין שאני שוחר וחתום על ר׳ (שנה של שהע אחרי שירות החובה).
לפני שהשתחררתי זמנית וסופחתי לרמ׳ ד, מילאתי טפסים לביטול הר׳ על מנת שהפזם שלי כן ידפוק, כך חשבתי.
כעבור חצי שמה ולאחרי שיחה עם השלישות, השלישה אמרה לי שהטפסים האלו מבטלים לך את ה ר׳ זמנית כדי שאני יוכל להשתחרר ולהיסתפח לרמ׳ ד כי אי אפשר לשחרר חייל שחתום ר׳.
וכשאני יחזור לשירות אחרי התקופת שיחרור הזמנית, הר׳ יופעל לי אוטומטי והפזמ שלי כביכול לא דפק בתקופת השחרור הזמנית.
רציתי לשאול האם זה נכון מה שנאמר לי ומה אני יכול לעשות כדי שהפזם כן יחשב לי בתקופה השחרור הזמנית
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני צבא