פורום עורך דין צבאי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:04

התנכלות מצד רשויות הצבא

שירתתי בצבא כטכנאי תקשוב מבצעי בחטיבת הצנחנים בין השנים 2013-2010.
ביום 14.6.18 התייצבתי בפני וועדה רפואית לחיילי מילואים ונקבע לי פרופיל רפואי קבוע 45 בשל אסתמה חריפה ואלרגיות מהן אני סובל ב-3 השנים האחרונות.

בעקבות זאת פניתי לגורמים בצבא וביקשתי שבהתאם לפרופיל הרפואי החדש שנקבע לי ישבצו אותי מחדש ליחידת מילואים שתואמת את צרכיי הרפואיים.

לצערי, טענתי לא התקבלה. מפקד הפלוגה ביחידה בה אני משרת טען בפני שחייל בעל פרופיל צבאי 45 כשיר לשרת "ביחידה עורפית" ולכן אין סיבה לגרוע אותי מיחידתי הנוכחית.

כמו כן, טענתי בפניו שהמקצוע הצבאי שלי "טכנאי תקשוב מבצעי" הוא מקצוע צבאי שמיועד לבעלי פרופיל צבאי 72 ומעלה, ומאחר והפרופיל הרפואי שלי נמוך יותר אני לא כשיר לשרת במקצוע. המ"פ ענה לי "שבמילואים זה לא עובד ככה" מבלי להרחיב או לציין מהם הנימוקים לכך.

ניסיתי להסביר בפני גורמים שונים בצבא שהיחידה פועלת בשטחים פתוחים ועובדת עם כלי רכב שפולטים מהם עשן וחומרים רעילים, כדוגמת נגמ"שים, ובשל כך אני חושש ששירות ביחידה עשוי להרע את המצב הרפואי שלי. לצערי הרב, הטענות שלי נפלו על אוזניים ערלות.

העליתי את טענה זו בכתב בפני מגוון רחב של גורמים כגון נציבות קובלנות החיילים, קצינת פניות הציבור, קצין המילואים הראשי, דובר צה"ל ואף לשכת הרמטכ"ל, אך עד למועד זה לא התקבל מענה מאף אחד מאותם גורמים וכך נותרתי עומד בפני "שוקת שבורה".

האם במצב דברים זה כדאי לי לעתור לבג"ץ?
פרופיל במילואים ‏(עו"ד שלמה רכבי)
12:17

פרופיל במילואים

ליאור שלום,
עתירה לבג"צ, בשלב הזה, איננה הצעד המתבקש.
אומנם עולה מתיאור המקרה שגורמי הצבא ככל הנראה אינם מטפלים בעניינך כראוי, אך ישנם הליכים מקדימים שנכון לעשות ואת חלקם אף עשית (דוגמת פנייה לנקח"ל), אך יש לאפשר להם לבחון ולהתייחס לטענות.
אשמח לסייע, במידת הצורך (לאחר שאבחן הפניות שהגשת לגורמים השונים ותשובות הביניים, אם התקבלו).
בברכה,
עו"ד שלמה רכבי.
האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני צבא