פורום עורך דין צבאי

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:05

עריקות מילואים

שלום!
אספר את הסיפור שלי, לפני כשנה בערך נקראתי למילואים בפעם הראשונה (אני משרת בגדוד קרבי של הנדסה קרבית), אני צלם במקצועי בעל עסק עצמאי ובאותו זמן באמת לא יכולתי להגיע למילואים, העלתי את הנושא שאינני יכול להגיע וכמובן שלצה"ל לא כל כך אכפת, הכריזו עליי כנפקד.
אחרי שהסתיים האימון התקשרה אליי המשקית קישור במטרה לעלות למשפט אצל המג"ד בגין הנפקדות.
המג"ד שפט אותי לשבועיים תנאי כלא...
לפני כמה ימים (15/7) קיבלתי זימון נוסף למילואים לאחר שבחודשיים לפני כן דיברתי כבר עם הקצין הממונה עליי ועם משקית הקישור ואמרתי להם שאני בתקופה הזאת בתקופה מאוד לחוצה (מבחנים וכו) וביקשתי מהם לא להגיע, הקצין שלי בתגובה אמר שהוא חייב שאני יבוא, השבתי בשלילה והוא בתגובה אמר "אחלה", ב15/7 התקשרה אליי קצינת הקישור ואמרה לי שאני אמור להגיע למילואים וזה היה בדיוק יומיים לפני מבחן מאוד גדול בסמסטר שקובע הרבה (סמסטר א' שנה ראשונה) ואמרה לי להגיע למרות זאת וניסתה לשכנע אותי לעשות מועד ב' או ג' שזה לא פיתרון באמת, זה אומר שאת המבחנים אני יעשה עוד סמסטר או אפילו שנה הבאה וזה לא באמת פיתרון בשבילי כי התקופה הבאה תהיה אפילו יותר עמוסה.
כרגע הגדוד נמצא באימון ואני נחשב עריק, האם יש עורך דין יכול לעזור במקרה שלי?
חייב לציין שאינני רוצה לעשות מילואים ולא רואה את עצמי עולה שוב על מדים, חשבתי גם על האפשרות לפנות לפסיכיאטר ולצאת ממערך המילואים עם סעיף נפשי.
אם אני באמת הולך לפסיכיאטר לפני המשפט עריקות זה יוכל לעזור לי במשפט עצמו? אני בן אדם מאוד לחוץ ועצם מחשבה על מילואים אני נכנס לדיכאונות.
העדרות משירות מילואים ‏(עו"ד שלמה רכבי)
14:34

העדרות משירות מילואים

אסף שלום,
כיוון שאתה צפוי להישפט בדין משמעתי (כל עוד לא תמשוך את התייצבותך יותר מדי) - אז עו"ד לא יכול לייצג אותך בהליך, אלא רק לייעץ לך כיצד נכון להתנהל (או לצייד אותך בחוות דעת כתובה שתוכל להציג לקצין השיפוט).
פנייה לפסיכיאטר עשוייה להוביל להפנייתך לוועדה רפואית ואם זו תמצא שאינך כשיר - לא תזומן שוב לשירות מילואים.
פורמלית - את העבירה שעברת זה לא ילבין, אבל יש להניח שמצבך הנפשי יילקח בחשבון על ידי קצין השיפוט.
אם אתה מעוניין - באפשרותך לתאם עמי פגישת ייעוץ מסודרת.
בברכה ובהצלחה,
עו"ד שלמה רכבי.
האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני צבא