פורום שילוח בינלאומי

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:54

מה אומרים לילד?

רציתי לשאול משהו בנושא שילוח בינ"ל אבל בינתיים קיבלתי תשובה. במקרה ראיתי שאתה יכול לעזור גם בנושא של רילוקיישן והייתי שמחה לקבל טיפים להתנהלות מול הילד הגדול (בן 4.5). אנחנו אמורים לעשות רילוקיישן לספרד בספטמבר. סיפרנו לילד שאנחנו נעבור לארץ אחרת, שהוא ילמד שפה חדשה ויכיר חברים, ובהתחלה הוא באמת נורא התרגש, אבל אז נפל לו האסימון שזה אומר שנתרחק מסבא ומסבתא ומכל החברים, ומאז הוא לא ישן טוב בלילה וחווה ריגרסיה רצינית בכמה תחומים. אשמח לשמוע איך להתנהל מולו כדי להקל עליו את העניין. תודה!
דעתי האישית ‏(אסף אביאני)
18:15

דעתי האישית

עדי שלום,
חשוב לציין שאני לא מוסמך לתת לך מענה מקצועי לשאלה זו וממליץ לפנות ליעוץ מגורם מוסמך. אני רק מביע את דעתי האישית המבוססת על מעבר שלנו כילדים לארה"ב ומעבר שלי לישראל עם ילדים שלי.

בכללית, ילדים בגיל זה ניזונים מאיתנו. אם אנחנו עושים מזה סיפור גדול, זה מלחיץ אותם, לאומת זאת אם אנו מספרים כדרך אגב וכחוויה כיפית שאנו הולכים לעבור, אז ככה הם יקבלו את זה. חשוב גם לצנזר את ה"דרמה" של המשפחה המורחבת סביבם. סבתות נוהגות לבכות לפני הילדים או לחבק אותם יותר מהרגיל, זה נותן לילדים תחושה שבכל זאת משהו לא בסדר בכל הנסיעה הזאת.

לילדים שלי סיפרנו שאנו טסים לישראל לביקור ארוך ושנלך לים ולירושלים ולטיול אוהלים בגליל והתמקדנו בלבנות להם ציפיות לדברים הכיפים שהם הולכים לעבור. ושתמיד אפשר לבקר את החברים והמשפחה שנשארת מאחור.
לאחר המעבר, ילדים בגילאים האלה מסתגלים הכי מהר למקום ורואים שהשד אינו נורא.

כדאי שהסבא וסבתא יראו התרגשות חיובית (למרות שלהם זה קשה) מול הילדים.

יש עוד הרבה מה להרחיב אך זו לא הבמה.

עדיין אני ממליץ בחום לפנות ליעוץ מקצועי.

1-800-400-420
לראש הפורום >

מידע על שילוח בינלאומי