פורום צילום אירועים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
צלם בעייתי ‏(קארין)
18:03

צלם בעייתי

ארגנו מסיבת יום נישואין 40 להורים שלי והזמנו צלם. הוא צילם קרוב ל-300 תמונות. מס' ימים אחרי זה קיבלנו ממנו אלבום שכל התמונות הן בשחור לבן. הוא אמר שבטעות ככה הוא צילם. ביקשנו ממנו דיסק עם התמונות והוא אמר שזה לא אפשרי. אנחנו לא יודעים מה לעשות. קודם כל, אני לא מבינה כלום בצילום אבל לא נראה לי שאפשר לצלם רק בשחור לבן, נראה לי שרק הפיתוח הוא בשחור לבן, לא? וגם מה יכולה להיות הסיבה שהוא לא מוכן לתת לנו את הדיסק עם התמונות?
צלם בעייתי ‏(רובי בוס)
23:49

צלם בעייתי

שלום לך, קארין.
צר לי שזה מה שקרה לך.
לגבי תמונות בשחור לבן – אכן ישנה פונקציה כזאת במצלמה. הכל תלוי באיזו מצלמה זה צולם ובאיזו פורמט – במידה וזה צולם בפורמט RAW – המצלמה זוכרת את הצבעים וניתן להפיק תמונות צבעוניות בחזרה.
מצב אחר שיכל לקרות מה שנקרה בשפה המקצועית שהתמונות "נשרפו" דבר שיכול לקרות כתוצאה משימוש לא נכון בפונקציות המצלמה. הדבר ניתן לתיקון אך דורש זמן עבודה רב ומיומנות. במקרים כאלו תמונה בשחור לבן מנטרלת את אפקת התמונה השרופה וכך ניתן להגיש את החומר. במידה והיה את הדיסק של התמונות היה ניתן לבדוק את הסיבה ל"תקלה".
לראש הפורום >

מידע על צלמים וסטודיו לצילום