פורום הקמה וניהול עמותות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:06

כיצד מקימים עמותה?

שלום רב,
אני וחברים מהאוניברסיטה יצאנו כמשלחת למסע בפולין. כשחזרנו החלטנו להקים עמותה שתעזור לניצולי שואה. אנחנו מעוניינים למשל לגייס כספים על מנת לקנות מכשירי חימום וכדומה. מה עלינו לעשות כדי להקים עמותה ללא כוונת רווח?

תודה מראש ויום נעים וחמים
כיצד מקימים עמותה ‏(עו"ד אורי ברנשטיין)
11:51

כיצד מקימים עמותה

ערן שלום, התהליך הוא מסובך למדי ורצוי לעשותו בעזרת עורך דין המתמחה בנושא. 1. יש להחתים לפחות שני מייסדים על טופס בקשה להקמת עמותה (רצוי לפעמים 7 מייסדים כי 7 חברים הוא המספר הדרוש לקבלת פטור לעמותה ממע"מ וממס הכנסה כמלכ"ר)2. צריך לאמץ תקנון לעמותה. אפשר להשתמש בתקנון המצורף לחוק העמותות התש"ם-1980 אבל לרוב כדאי להביא בו שינויים ותוספות כדי להקל על המשך העבודה. 3. יש לנסח את מטרות העמותה במסגרת התקנון הנ"ל. 4. כמו כן כמובן לבחור שם לעמותה שיאושר על ידי רשם העמותות. 5. יש לשלם אגרה כ-1,700 ש"ח. 6. אחרי שיועברו כל המסמכים הדרושים (כולל תצהיר המייסדים לפני עורך דין) רשם העמותות יודיע על רישום העמותה. 7. אז יש לקיים אסיפה כללית של כל החתומים על מסמכי היסוד בתוספת חברים שיתקבלו לאחר מכן בדרך הקבועה בתקנון ולמנות ועד לעמותה, ועדת ביקורת, ורואה חשבון. בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד משפט מסחרי