פורום תאונות עבודה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
19:32

הגשת תביעה לביטוח לאומי ועוד

שלום,

אני עובד בארגון גדול ואמור להחזיר את אסופת המסמכים (כולל תעודה ראשונה וב.ל. 250) למעסיק בכדי שיגיש עבורי את התביעה לביטוח לאומי.
אני תוהה בשלב זה האם כדאי לי להגיש את התביעה דרך עו"ד ? האם מי שיש למקום העבודה שלו הסדר כזה מול הביטוח הלאומי בכלל יכול להגיש את התביעה בעצמו דרך עו"ד? האם אוכל להגיש את התביעה לדמי פגיעה דרך המעסיק וכל תביעה נגד גורמים אחרים - נגד המעביד, נגד צד ג' או נגד חברת ביטוח - דרך עו"ד ?
אני יודע שיש להגיש את התביעה לדמי פגיעה עד שנה מקרות התאונה. מה ההתיישנות לגבי תביעה לנכות, כנגד המעביד, נגד צד ג' או נגד חברת ביטוח?

תודה מראש
16:58

הגשת תביעה לביטוח לאומי ועוד

שלום עידו,
איני מכיר את נסיבות הפגיעה שלך. בדרך כלל אין צורך בעו"ד לצורך פניה בתביעה לדמי פגיעה. כן אני ממליץ על פניה כזאת כאשר תיאור נסיבות הפגיעה מצריך זהירות משפטית.
לשאלתך "האם אוכל להגיש את התביעה לדמי פגיעה דרך המעסיק וכל תביעה נגד גורמים אחרים - נגד המעביד, נגד צד ג' או נגד חברת ביטוח - דרך עו"ד ?"- תשובתי חיובית ועוד אוסיף כי גם את תביעת הנכות כנגד המוסד לביטוח לאומי אמליץ לעשות באמצעות עו"ד.
כעיקרון התיישנות תביעת נזיקין היא 7 שנים והתיישנות תביעת פוליסת ביטוח היא 3 שנים. אשר לתביעת נכות מול המוסד לביטוח לאומי ההתיישנות היא 4 שנים אך יש סנקציות הגורמות להפסד ככל והתביעה מוגשת לאחר יותר משנה.
19:22

ברשותך שאלה נוספת...

תודה רבה על תשובתך.
אשמח לתשובה בשאלה נוספת ברשותך -
בטופס ב.ל. 211 בסעיף 3 אני נשאל האם הגשתי או שיש בכוונתי להגיש תביעה לנזיקין ואני נדרש בסעיף 5 למלא את פרטי עו"ד המטפל.
בשלב זה טרם החלטתי אם אני מתכוון להגיש תביעה נוספת מעבר לתביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה ע"י הביטוח הלאומי.
מה עלי למלא במקרה כזה?
תודה
שאלה נוספת ‏(עו"ד קובי שפירא )
12:25

שאלה נוספת

שוב שלום עידו,
בס' 3 השב: "כן." (ליתר בטחון)
בס' 5 השב: "טרם הוחלט".
19:34

אם אני משיב "כן" בסעיף 3 ובסופו של דבר

לא פונה לעו"ד להגשת תביעת נזיקין כלשהיא , האם לא תהיה בעיה עם זה? זה לא מחייב משהו?

תודה מראש
משמעות תשובה כן לסעיף 3 ‏(עו"ד קובי שפירא )
12:41

משמעות תשובה כן לסעיף 3

שלום עידו,
תשובה חיובית אינה מחייבת אותך. תשובה שלילית עשויה לפגוע בזכויותיך במקרים מסוימים ולכן המלצתי את אשר המלצתי.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני נזיקין/תאונות דרכים/רשלנות רפואית