פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:35

נסיון להפליל - הטרדה מינית

שלום רב, אני צריך ייעוץ של עורך דין דחוף - ניתן לפנות דרך המייל - אזור ירושלים. שאלתי כדלקמן: לפני כשבוע נשלח פקס למקום עבודתי - הפקס היה מיועד למנכ"ל אך כמובן שהגיע למזכירות הכללית ושמי הטוב נפגם עוד לפני נקיטת צעד כלשהו. השולחת הייתה עורכת דין אשר מציגה גברת אשר נשארה עד כה אנונימית. המכתב הארוך סיפר על כך שמאשימים אותי בהטרדה מינית - עפ"י סעיף 349 לחוק העונשים – "הטרדה מינית". עפ"י הרשום אני בזמן עבודתי כמאבטח הטרדתי מינית בחורה (שוב בעילום שם!) – צוין תאריך בו זה כביכול ארע. עפ"י עו"ד אני דברתי עם אותה בחורה כשאיבר מיני חשוף לחלוטין, זהו שקר ויש לי מספיק מידע לבסס למי יש אינטרס לפטר אותי ממקום עבודתי. אחרי זמן מה, כשראו שלא הביא הפקס המטונף הנ"ל לפיטוריי – כי אני עובד טוב והרבה שנים במקום הנ"ל, ולא האמינו בחברה שלי כי העניין ייתכן – באו שוטרים בזמן העבודה ולקחו אותי לחקירה. שוחררתי לאחר כמה שעות של חקירה – אח שלי חתם ערבות וקבלתי צו-הרחקה ל-15 יום! פגעו לי בפרנסה ואני התחתנתי לפני כחודשיים! אגב, לא נתנו לי שום מסמך בו כתוב כי אני אכן נמצא תחת צו-הרחקה – אך, הדבר נאמר לי על ידי השוטרים במפורש. אני כמובן שללתי כל קשר לעניין, בחקירה לא אמרו לי את שם המתלוננת – היא מיוצגת ע"י עו"ד אשר שלחה את הפקס...
כעת אני רוצה להלחם על מקום עבודתי, על ניקוי הכתמים השחורים שנפלו על שמי – על כבודי!!! אני חף מפשע וחייב מישהו שייקח את התיק הזה – יש הרבה אינטרס כמו שכבר ציינתי לקבוצה מסויימת של אנשים –ה"צמאה לדמי" וזה בלשון המעטה. אני תושב ירושלים – עו"ד אנא צרו קשר במייל labane@bk.ru ואשמח להיפגש ולמסור את הפרטים במלואם – אני מחפש עו"ד רציני שילחם לצדי. תודה רבה, המשך יום נעים.
פקס מכפיש למקום העבודה ‏(עו"ד גיל באיער )
16:30

פקס מכפיש למקום העבודה

ויקטור שלום,
בנוגע למשלוח הפקס-מדובר, על פניו בעבירה של לשון הרע בשל העובדה שמדובר בפגיעה בשמך הטוב שלא חוסה תחת ההגנות הקבועות בחוק (תלונה לגורם האחראי במקום העבודה על הטרדה מינית).
גם עצם משלוח פקס, אשר גלוי לעובדים שונים במקום העבודה, אינו הדרך המתאימה ומהווה לשון הרע.
באפשרותך להגיש תביעת לשון הרע וכן קובלנה פלילית כנגד עוה״ד האמורה. בעניין זה, אני מציע שתתייעץ עם עו״ד המתמחה בנושא של לשון הרע (אני לא מתעסק בזה). אני יכול להמליץ לך על עו״ד רון לוינטל מת״א המתמחה בזה (03-5243344),
כמו כן, באפשרותך להגיש תלונה כנגד אותה עו״ד לועדת האתיקה של לשכת עוה״ד במחוז בו נמצא משרדה.
לגבי הנושא של החקירה המשטרתית וההרחקה ממקום העבודה למשך 15 יום:
ראשית, לא תקין שלא קיבלת את ההחלטה בכתב. באפשרותך לפנות לתחנת המשטרה הרלבנטית ולבקש העתק של המסמך.
שנית, מדובר בתנאי שחרור שניתנו בהסכמתך (גם אם הדבר לא הוסבר לך). ניתן לשקול הגשת ערר על כך לבימ״ש השלום, אם כי עד שהדיון ייקבע יחלוף כשבוע.
ספק בעיניי אם הדבר כדאי, בשים לב לסיכויי הערר (במידה שהמתלוננת עובדת באותו מקום עבודה) ולעלויות המשפטיות הכרוכות בכך.
הייתי שוקל זאת רק במידה שאתה סבור שהרחקה זו תביא לפיטוריך ממקום העבודה.
כמו כן, הייתי שוקל להגיש למשטרה בקשה לסגירת התיק מחוסר אשמה, אם כי העיתוי כרגע נראה לי מוקדם ועדיף לעשות זאת לאחר שתיחקר פעם נוספת או לאחר שייערך ביניכם עימות.
תודה רבה על התגובה! ‏(ויקטור שם-טוב)
00:15

תודה רבה על התגובה!

שלום רב,
אני מודה לך עו"ד גיל באיער על התשובה המספקת. נכון - השבוע יחלוף - ומנכ"ל החברה בה אני עובד בשום פנים ואופן לא יפטר - כי הוא מאד מעריך את נאמנותי לעבודה - ויש לאמר אף כי המקרה היינו כפועל יוצא עקב נאמנותי למקום ושמירה קפדנית עליו (דבר המפריע לאלו המנסים להפלילי. אולי אתה יכול לייעץ לי על עו"ד באזור י-ם כי יהיה די מייגע לנסוע לת"א כל פעם :) והאם כדאי ואפשרי להגיע לעימות בינינו (יש לי תחושה שהמשטרה פועלת בכיוון הנ"ל) עם עו"ד שלי =- או שעימות משטרתי שולל השתתפות של צד ג' בעימות? אם יש לי חבר שאינו עו"ד אך מאד בעל נסיון - האם קיימת אפשרות ריאלית שהוא ייקח על עצמו את ייצוג שלי בבית דין ובעימות?
שוב - תודה לך על עזרתך!
עימות וייצוג בו ‏(עו"ד גיל באיער )
14:26

עימות וייצוג בו

אין זכות לעו״ד להיות נוכח בחקירה או בעימות.
כדאי שתקבל ייעוץ משפטי לקראת זה.
אין אפשרות שמי שאינו עו״ד ייצג אותך בהליכים שתוארו.
המלצה על עו״ד בי-ם: עו״ד אריאל עטרי: 050-5323323
בהצלחה!
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי