פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
שאלה ‏(עומר ניצן)
13:25
שאלה
רציתי לדעת אם ישנם תרגhלים שמאפשרים לשפר את הדיקציה תוך שבועה שבועיים
שיפור ההיגוי ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
15:00
שיפור ההיגוי
שלום עומר ניצן

בכדי לשנות את הרגלי הדיבור לרב יש צורך באימון רב ויומיומי וכן במוטיבציה של האדם לשנות את אופן דיבורו.

ברב המקרים לא ניתן לשנות את ההיגוי בזמן קצר כל כך ויש צורך באימון לאורך תקופה.
אולם בשאלתך חסרים נתונים רבים כולל מהו השיבוש ומהם מאפייניו כך שקשה לי לענות בודאות על שאלתך

אם תוכל להרחיב אוכל לנסות לכוון אותך יותר.

בהצלחה

טופז

הסבר ‏(עומר)
19:24
הסבר
שלום. רציתי לדעת אם ישנם תרגילים שיוכלו לעזור לי לומר טקסט מסוים בצורה יותר ברורה וטבעית.
שיפור ההגייה ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
10:25
שיפור ההגייה
שלום עומר,

בכדי לתת לך תרגילים להיגוי ברור יותר יש צורך לשמוע את אופן ההפקה שלך, ולבחון כיצד אתה מפיק טקסט. ואז לנתח אילו מאפיינים יש להדגיש או לשנות באופן ההגייה שלך בכדי להפוך את הפקת הטקסט ליותר טבעית וברורה.
מכיוון שאין יכולת לעשות זאת מעל דפי האינטרנט, לצערי לא אוכל לתת לך טיפים מסוימים שיתאימו בדיוק לך.

אם אין לך בעיה מסוימת בהגייה ומדובר על שיפור כללי של המובנות, אולי תנסה להקליט את עצמך או להתייעץ עם אנשים קרובים ולחשוב כיצד אתה יכול להיות ברור יותר, קשה לי לדעת כך אבל אולי מפתח פה גדול יותר, הדגשה של המילים וההברות או דיבור איטי יותר יכולים לשפר מובנות.
בכל מקרה הכל תלוי באופן בו אתה מפיק טקסט ארוך, ומהם המאפיינים של הדיבור שלך.

בהצלחה

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת