פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:27

התייעצות

שלוםלך ברצוני להתייעץ בקשר לבני שהוא בן 29 ילד עם C.P מבחינה מוטורית . כשהוא מדבר בטלפון קשה לפעמים להבין אותו כי הוא מדבר מהר בולע מילים וקשה מהמהירות להבין אותו . כרגע התחיל לעבוד בתמיכה טכנית גם טלפונית ללקוחות וחבל לי שיפסיד עבודה שאולי אנשים לא כל כך יבינו אותו בגלל מהירות הדיבור. מבקשת להתייעץ עימך . אנחנו תושבי פתח תקווה.אשמח לקבל תגובתך. זה קצת דחוף לי כי זו פעם ראשונה שהוא משתלב בעבודה. את הקורס שהייה עליו לעבור מטעם העבודה עבר בהצלחה 92 . אנא ממך אם אוכל לקבל עצה ממך או הכוונה כלשהי אשמח לתגובתך תודה מראש אירית 050-6760786
התייעצות ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
12:14

התייעצות

שלום אירית

קודם כל אני שמחה לשמוע שבנך משתלב בעבודה ומאחלת המון הצלחה בכך. ישנם תרגילים שניתן לתת לשיפור ההיגוי אולם בכדי לתת לבנך תרגילים להיגוי ברור יותר יש צורך לשמוע את אופן ההפקה שלו, ולבחון כיצד הוא מפיק טקסט. ואז לנתח אילו מאפיינים יש להדגיש או לשנות באופן ההגייה בכדי להפוך את הפקת הטקסט ליותר טבעית וברורה.
מכיוון שאין יכולת לעשות זאת מעל דפי האינטרנט, לצערי לא אוכל לתת לך טיפים מסוימים שיתאימו בדיוק לבנך.

אולם אני ממליצה לכם לפנות קלינאית תקשורת באיזור מגורכם שתוכל לאבחן את ההיגוי של בנך ולהתאים עבורו את התרגילים שמתאימים בדיוק לו.
בכדי לשפר את ההיגוי חשוב מאוד שבנך יתרגל על בסיס יומיומי וכן חשוב שבנך ישתף פעולה באופן מלא עם הטיפול. ולכן כדאי שכל התהליך יהיה בשיתוף איתו לאורך כל הדרך.

את יכולה למצוא קלינאית תקשורת לפי תחום התמחות ומקום מגורים באתר האגודה לקלינאי תקשורת:
http://ishla.org.il/

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת