פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
האות שין ‏(עינת)
15:14

האות שין

בני בן 12 ויש לו בעיה בלהגות את האות שין חשבנו שעם השנים זה יסתדר לבד ועכשיו כשהוא בן 12 הוא לא רוצה ללכת לטיפול של קלינאי/ת. האם יש תרגילים שהוא יכול לעשות בבית כדי לשפר את ההגייה?
הגיית ש' ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
14:25

הגיית ש'

שלום עינת

קשה לתת תרגילים לבית להגיית ש' מעל דפי האינטרנט. חשוב שקלינאית תבחן מהו בדיוק השיבוש שעושה בנך בהגיית הצליל, ולפי האבחון היא תוכל לומר אילו שינויים יש צורך לעשות באופן ההגייה ובאילו תרגילים יש צורך בכדי לשפר את ההגייה.

את יכולה לומר לבנך שלפחות תפנו לאבחון כדי שקלינאית התקשורת תראה איזה שיבוש הוא עושה וכיצד ניתן לעזור. אולי אחרי האבחון והשיחה עם הקלינאית הוא ישתכנע להתחיל טיפול.

חשוב לדעת שטיפול היגוי הוא מאוד הדרגתי ודורש המון תרגול ומוטיבציה של המטופל במקביל להדרכה של הקלינאית ותרגול איתה. בכדי שבנך ישנה את אופן דיבורו הוא חייב לרצות את התהליך ולהיות שותף בו.

כדאי לבדוק איתו עד כמה השיבוש מפריע לו, ולנסות להסביר שככל שתעבדו על הבעיה מהר יותר היא תפטר בהקדם ובקלות רבה יותר, כי ככל שמתבגרים יותר קשה לשנות את הרגלי הדיבור.

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת