פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:17
חזרה על מילים
שלום,
הבת שלי בת שנה ותשע , מדברת משפטים,משחקת משחקי דימיון, התפתחות מטורית תקינה . מה שמטריד אותי שהיא הרבה פעמים חוזרת על משפטים שאנחנו אומרים, או אומרת את אותו דבר הרבה מאוד פעמים ולא מספיקה,גם שאני מנסה להסיט את צומת ליבה, האם מדובר על אקולליה , האם כדאי לגשת לאיבחון על זה או לחכות לראות עם זה נעלם , יש לציין שהתחילה להגיד מילים בגיל מאוד מוקדם , ויש לה אוצר מלים מאוד גדול , מדקלמת שירים שלמים , וקטעים מסיפורים מה שגם קצת מטריד אותי,תודה
חזרה על מילים ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
09:45
חזרה על מילים
שלום לך,

קודם כל מדבריך נשמע כי בתך אכן מתפתחת יפה מבחינה השפה ואוצר המילים.
לגבי החזרה על דבריכם- אקולליה משמעותה חזרה על דברי הסביבה, לא בהכרח בהקשר מתאים.
לרוב בגילאים צעירים ילדים נוטים לחזור על דברי הוריהם ואין בכך בעיה, אולם חשוב לבחון באיזו מידה בתך חוזר על דבריכם ובאילו הקשרים, וקשה לבחון זאת מעל דפי האינטרנט.
ועל כן אני מציעה כי במידה והתופעה לא תחלוף או שתתגבר או במקרה שאתם אינכם שקטים מומלץ לפנות לאבחון מסודר אצל קלינאית תקשורת.

בינתיים הכי חשוב שתהנו מזמנכם יחד!

בהצלחה

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת