פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
19:36
דיבור "צפוני"
היי, חשבתי כבר תקופה ללכת לקלינאי/ת תקשורת ולעבוד על המבטא הצפוני שלי, שאמנם לא מפריע לי מאוד בחיים, אבל קצת מציק לי כשאני שומע את עצמי מוקלט למשל. מעצבן אותי לענוד את המעמד שלי בצורה כל כך בולטת.

המלצות?
טיפול במבטא ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
07:17
טיפול במבטא
שלום אורי,

אחד החסרונות המאוד בולטים של האינטרט הוא שאני לא יכולה לשמוע אותך מדבר. כיוון שאני לא ממש בטוחה מהם מאפייניו של מבטא 'צפוני' כפי שאתה מתאר אותו.
בכל מקרה, באופן כללי, בהתייחס למבטא אצל אדם מבוגר - ניתן לומר כי מבטא הוא מאפיין מאוד מושרש בדיבור. כמו כן, לא תמיד פשוט לטפל באופן ההיגוי של אדם מבוגר כיוון שמדובר על הרגל של שנים רבות.

בכדי לשנות את אופי ההיגוי של אדם מבוגר נדרשת המון עבודה בבית ושיתוף פעולה מצד המטופל.

יכול להיות שקלינאית תוכל לעדן קצת את המבטא שלך , ותוכל למד אותך הגייה של צלילים מסוימים שמאפיינים את דיבורך ומפריעים לך, אולם בכדי שהטיפול יצליח תדרש התגייסות והמון עבודה ותרגול מצדך.

אם העניין מאוד מפריע לך, אתה יכול לפנות לאבחון קלינאי/ת תקשורת. ניתן למצוא רשימת מטפלים לפי תחום התמחות ומקום מגורים באתר האגודה לקלינאי תקשורת בישראל.

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת