פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:53

דיבור מהיר ובקול רם

היי,
יש לי שאלה לא יודעת אם זה הפורום.
אז ככה בעבר היו מתלוננים שאני מדברת בשקט ולא שומעים.
ועכשיו יש לי בעיה הפוכה שגורמת לי סבל רב.ועוגמת נפש ביחוד אם אנשים שאני לא מכירה למשל בעבודה.

אומרים לי כל הזמן שאני צועקת. שימו לב צועקת לא מדברת בקול רם , פרושו של דבר שאנשים חושבים שאני כועסת או מדברת מתוך כעס אליהם ואני הכי רגועה שיש. כמובן שבעבודה העירו לי. וזה יוצר תגובה שמדברים אליי בטון חוזר של מריבה :)
בבית אמא מעירה לי ודיברנו על זה אבל אני כל הזמן ככה איתה והיא ממשיכה להעיר ואני לא יודעת איך לשנות את זה. ולמה זה נהיה כך.

בעיה נוספת: אני מדברת מאוד מהר כך אומרים לי. לא כל הזמן אבל יש לי שטף דיבור מהיר. יש אנשים שאומרים לי שקשה להם לעקוב או אומרים מתי את נושמת? . אני מרגישה שאני
מדברת כך כדי שלא אשכח מה רציתי לומר. וחברה שלי שצוחקת על זה אומרת שזה בגלל שהחשיבה מהירה.

מה עושים?
12:15

תשובה- דיבור מהיר ובקול רם

שלום וברכה,
לא קל כשהדיבור שונה ממה שהציפינו או רצינו וזה בודאי לא נעים לשמוע דברים מהסוג הזה ותלונות מהסובבים אותך.
החדשות הטובות הן שיש אפשרות לשיפור באמצעות טיפול.

נשמע שיש קושי בויסות של עוצמת הקול ושל קצב הדיבור.
אני ממליצה לפנות לקלינאית דרך קופת החולים או דרך חברת שטיינר (יש לה סניפים בכל הארץ).

בהצלחה!
נגה שרייבר
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת