פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:31

בעיות דיבור ומוטוריקה

בת של חברה טובה סבלה מבעיות באוזניים כשהייתה פעוטה. ההורים נמנעו מלשים פקקים בגלל הפחד מההליך הכירורגי וכנראה שזה פגע בטווח הארוך מכיוון שהיא התחילה לדבר בגיל מאוד מאוחר והיא גם מוטורית היא מוגבלת יחסית לילדים בגילה בני 9. האם יכול להיות לזה קשר עם הקשיים של הילדה?
בעיות שמיעה והתפתחות הדיבור ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
10:40

בעיות שמיעה והתפתחות הדיבור

שלום ליאת,
איחור שפתי יכול להיגרם מסיבות רבות פיזיות וסביבתיות וביניהן גם ליקוי בשמיעה. הן השפה של הילד והן אופן הדיבור שלו מושפעים מהשמיעה ונשענים על פידבק (משוב) שמיעתי. ילד עם בעיית שמיעה עלול להפסיד קלט רב של השפה הסובבת אותו, וכתוצאה מכך לסבול מחסך שפתי שעלול להוביל לאיחור בהתפתחות השפה או לשפה דלה ונמוכה מן המצופה בהתאם לגיל. בכל מקרה, חשוב לקחת את הילדה לאבחון מסודר של קלינאי תקשורת שבהתאם לאבחון יבנה תוכנית טיפול מתאימה. וכן, חשוב לבצע לילדה בדיקת שמיעה לודא את מצב השמיעה העדכני. לגבי הקשיים המוטוריים כדאי ללכת לאבחון של פזיותרפיסט.

בהצלחה ושנה טובה,
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת