פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:06

שוכחת מילים

שלום
אני בת 31 בריאה וללא בעיות מיוחדות. לאחרונה אני מוצאת את עצמי שוכחת מילים. כשמדובר במילים שאני לא משתמשת ביום יום אז אני פחות נלחצת למרות שזה בעייתי אבל יש מצבים שבהם אני שוכחת מילים שאמורים להיות שגורות בפה בלי בעיה. מה הסיבה והאם זה מעיד על בעיה שיש לי?
בעיות בשליפת מילים ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
19:23

בעיות בשליפת מילים

מיה שלום,
תופעה של שכחת מילים הנה שכיחה ויתכן כי מדובר במשהו נורמלי. לאנשים מבוגרים זה מתבטא לרוב בשכחה של שמות של אנשים ולא של מילים שמישות. מתוכן הודעתך לא ברור לי האם יש עוד בעיות נוספות בזיכרון או שהקושי הוא רק בשליפה של מילים מהזיכרון. האם התופעה התחילה באופן פתאומי או שהיתה לך נטייה כזאת בעבר?
קושי בשליפת מילים בבגרות יכול להיות מקושר גם למצבים רפואיים שונים וכדאי לערוך קודם כל התייעצות עם רופא כדי לשלול בעיה רפואית שיכולה לגרום לכך. יתכן גם משהו שגרתי, כמו למשל - קושי שמופיע בזמן הריון או הנקה. כדי לטפל בבעיות שליפה חשוב לדעת קודם כל מה הגורם לכך ולכן כדאי לשלול קודם כל בעיות רפואיות. אם אין גורם רפואי ידוע - אפשר לעבור להערכה אצל קלינאית תקשורת ולבדוק האם מדובר בשכחה נורמלית או משהו שמחוץ לתחום הנורמה ובהתאם - להמשיך בטיפול.
13:36

שוכחת מילים

אני שוכחת גם שמות וזה היה מאז ומתמיד. שיכחה של מילים שמישות יש לי בחודשים האחרונים. אני לא בהיריון ולא הייתי בהיריון כך שאני מתחילה לחשוש...
לאיזה רופא עליי לגשת כדי לבדוק את זה? נוירולוג?
יעוץ רפואי ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
14:01

יעוץ רפואי

מיה שלום,
כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה שלך לגבי ההפנייה. אולי הוא ישלח אותך למספר בדיקות מקדימות לפני שיפנה אותך לרופא מומחה. בהצלחה!
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת