פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:23

שאלה קצת אחרת...

יש לנו ילד בן שנה שכבר מתחיל לומר שתיים-שלוש מילים ראשונות. מאחר ואשתי לא ישראלית ואנחנו מבלים לא מעט במדינתה רצינו ללמד את הילד עוד שפה כדי שיתקשר עם החלק הזה של משפחתו, אבל אנחנו חוששים שלדבר בשפה נוספת בגיל הזה לילד יצור אצלו בלבול וערבוב בין השפות ויפגע בהתפתחות הדיבור שלו בעברית. האם החשש מוצדק, ובאיזה גיל כדאי להתחיל לדבר לילד בעוד שפה? תודה!
דו לשוניות ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
10:31

דו לשוניות

מתי שלום,
מחקרים רבים כיום מצביעים על יתרונות לדו-לשוניות אצל ילדים. דו לשוניות מפתחת את איזורי השפה במוח ומאפשרת לכל הורה לדבר עם הילד בשפה שבה הוא יכול להתבטא באופן המדוייק והתקין ביותר. כאשר ילד אינו מעוכב מבחינה שפתית או מראה על קשיי שפה - אין מניעה לדבר איתו בשפות שונות כבר מינקות. חשוב לשמור על עקביות וכשכל הורה ידבר בשפת האם שלו עם הילד, על מנת שלא ייווצר הבלבול. ילדים ללא קשיים שפתיים, רוכשים את חוקי השפות השונות ואינם מתבלבלים ביניהם. במידה ויש ספק לגבי התפתחות השפה של הילד - שוקלים האם כדאי לעבור לדבר בשפה אחת כדי לא להעמיס על הילד. לפי התיאור שלך אני לא רואה מניעה שאשתך תדבר איתו בשפתה וכן משפחתה המורחבת.
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת