פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
23:33

צרידות חוזרת

עד לא מזמן שרתי באופן קבוע בהרכבים, עשיתי פיתוח קול זמן מה ומישומה אני נצרדת מכל דבר קטן. לפני כשנה אמרה לי רופאת אף אוזן גרון שיש לי יבלות קטנות על מיתרי הכל שיעלממו עם הזמן ולפני חצי שנה אמר לי רופא אחר שלא קיימות יבלות והכל בסדר. כרגע אני נמצאת במצב שאני כבר שבוע בצרידות איומה והקול לא חוזר. יש משהו שאת ממליצה לעשות?
בתודה מראש.
צרידות חוזרת ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
12:46

צרידות חוזרת

נוגה שלום,
כל צרידות הנמשכת מעל עשרה ימים מצריכה בירור אצל רופא א.א.ג. כדי לוודא שאין ממצא על מיתרי הקול. יבלות הן ממצא המאפיין שימוש לא נכון בקול לצורך דיבור. יכולה להופיע צרידות כרונית גם ללא יבלות אולם במקרה שיש יבלות על המיתרים - מומלץ לטפל בהן ולא להמתין. בכל מקרה, נראה כי את מרבה להצטרד ולכן כדאי מאוד להגיע לאבחון קול אצל קלינאית תקשורת בעל ניסיון בתחום. לפני האבחון - חובה להגיע לבדיקה אצל אאג כדי שהקלינאית תדע מה מצב המיתרים בשלב הזה. בהתאם לאבחון הקלינאית תוכל לתת לך כלים כיצד להשתמש נכון בקול לצורכי דיבור. השימוש בקול למטרה של שירה אינו בהכרח מתאים גם לדיבור ביום יום ולכן פיתוח קול לא תמיד עוזר להפרעות קול ולעיתים אף מחמיר אותן. את מוזמנת לקרוא עוד על הפרעות קול באתר שלנו - http://www.steiner.co.il/speech/voice.asp
בהצלחה!
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת