פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
17:42

צריך קלינאית?

שלום ותודה על המענה האדיב שלך בפורום. שואלת לגבי בני, בן ארבע וחצי, מדבר כבר מגיל 9 חודשים ויש לו אוצר מילים אדיר, אבל... אנשים לא מבינים אותו כי יש מילים שהוא עדיין לא אומר כמו שצריך. לא מדובר דווקא במילים ארוכות או מסובכות (חלקן כן), אלא גם במילים פשוטות. לפעמים נדמה לי כאילו יש לו מן שם קוד למילים האלה, שלו עצמו ברור לגמרי מה משמעותן, אבל הסביבה (כולל אנחנו) לא תמיד מבינה. מקווה שהסברתי את עצמי כמו שצריך. השאלה שלי אם במקרה כזה צריך קלינאית תקשורת. תודה
מילים לא ברורות ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
09:15

מילים לא ברורות

שלום לך,

נשמע שבנך הינו ילד מקסים ותקשורתי. לגבי המילים הלא ברורות- אנחנו מצפים כי מגיל 3 הדיבור יהיה ברור לגמרי. מתיאורך אני מבינה כי מדובר על מילים מסוימות אבל ברגע שיש שיבושים שגורמים לכך שהסביבה לא מבינה את בנך - אני מציעה ללכת לבדיקת שמיעה וכן לפנות לקלינאית תקשורת שתאבחן את בנך באופן מסודר ותבדוק האם יש צורך בהמשך טיפול.

בהצלחה רבה

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת