פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
20:30

שיבוש הגייה

הי ,לילדה שלי המקסימה בת 3.5 יש שיבוש הגייה אחד ספציפי בתנועת צירה שלה נשמעת כפתח.האם אפשר לעזור לה ללא קלינאית.אנחנו מכללית ואני לא מוצא קלינאיות שעובדות עם כללית.תודה
החלפת e בa ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
22:35

החלפת e בa

שלום דני

השיבוש שאתה מתאר הוא שיבוץ לא נפוץ אך בהחלט מוכר. מניסיון שלי ישנם ילדים שאחרי טיפול אחד או שניים (ולעיתים אף לבדם..) כבר מתקנים את השיבוש בקלות, אולם גם נתקלתי במקרים בהם התהליך היה ארוך כיוון שההבחנה בין התנועות הללו היא לא פשוטה, ועל כן גם קשה לי לתת לך דרך האינטרנט "טריק" שאיתו תוכלו להתחיל לעבוד בבית. אני ממליצה ללכת לקלינאית לאבחון, בדרך כלל באבחון הקלינאית מנסה כבר לעבוד עם הילד על הגיית ההגה הנכון ו"מרגישה" אם הוא בשל כבר לטיפול ספציפי בהגה, יכול להיות שבתך קצת קטנה בשביל להבחין בין התנועות אבל אולי היא דווקא כן תוכל כבר להתחיל ותקלוט את העניין די מהר, זאת תדעו רק אחרי אבחון מסודר... כמובן שלפני האבחון חשוב ללכת לבדיקת שמיעה לברור מצב השמיעה. לגבי קופת חולים- תבדוק דרך הקופה, אם יש לכם ביטוח משלים אפשר לנסות לקבל החזרים דרכו עבור טיפול של קלינאית תקשורת.

בהצלחה!
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת