פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:03

מהן השיטות שבהן משתמשים קלינאיות תקשורת?

היי רציתי לדעת באופן כללי מהן השיטות שבהן משתמשים קלינאיות תקשורת??
תודה
קלינאי תקשורת ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
09:50

קלינאי תקשורת

שלום רותם,

השאלה ששאלת רחבה מאוד..

קלינאות תקשורת הוא תחום פרא רפואי שמתמקד באיתור, אבחון, ייעוץ, טיפול ושיקום הפרעות תקשורת שונות. כולל: התפתחות תקשורת שפה ודיבור, לקויי היגוי, גמגום, הפרעות קול, הפרעות שפה נרכשות ולקויי שמיעה. קלינאי תקשורת מטפלים בטווח גילאים רחב החל מתינוקות ועד למבוגרים המשתקמים מפגיעה מוחית. זהו תחום שכל הזמן נחקר ומתפתח, ויחד איתו מתפתחות שיטות טיפול חדשות ומגוונות.

באופן כללי כמו בכל תחום טיפולי, הבסיס הוא שתרגול ואימון מערכות מאפשר שיפור ביכולות (כמו שמתאמנים בספורט). כך במהלך הטיפול, קלינאי התקשורת עובד עם המטופל על הקושי שלו ומתרגל איתו את מיומנות התקשורת שקשה לו. למשל, כשמדובר בלקויי שמיעה, נתאים להם עזר שמיעה מתאים ונתרגל איתם מצבי שמיעה שונים. בדרך כלל עם ילדים הטיפול נעשה תוך כדי משחק כיוון שזו מסגרת הלמידה הטובה ביותר בשביל ילדים. עם מבוגרים השיטות משתנות כתלות בקושי של המטופל.

מקווה שהצלחתי לענות על השאלה שלך.

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת