פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
09:07

גמגום לילד בן 2.8

שלום
יש לי ילד קטן בן 2.8 וכבר כחצי שנה הוא מדבר עם גמגום.
הגמגום לא רציף, לפעמים הוא מדבר חלק אך לרוב הוא "נתקע" על אותיות, מושך הברות, אני רואה שהוא מתאמץ, אפילו מאדים.
הייתי אצל רופאת ילדים והיא אמרה שזה גיל מוקדם מדי לטיפול/אבחון אבל אני חייבת לציין שהיא לא בדקה את הילד בכלל, אפילו לא דיברה איתו.
אני מבינה שהילד צעיר אך אני חוששת לפספס ואחכ לשמוע ש"אם היית מטפלת קודם אז..."
אשמח לשמוע את דעתך
תודה רבה
גמגום בגיל שנתיים ושמונה חודשים ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
21:37

גמגום בגיל שנתיים ושמונה חודשים

שלום קארינה,

חוסר שטף התפתחותי נפוץ מאוד אצל ילדים צעירים בתקופות שונות של ההתפתחות השפתית ובמקרים רבים אף חולף מעצמו עם הזמן. לרוב כאשר מופיע חוסר השטף אנו ממליצות להמתין מספר חודשים לפני פניה לאבחון ובינתיים להקפיד על התייחסות נכונה ותקשורת תומכת עבור הילד ועל הקשבה גם בזמן מצבי הגמגום. באתר של שטיינר בכתובת
http://www.steiner.co.il/speech/stuttering.asp
תוכלי למצוא המלצות כיצד לדבר עם ילדך ולנהוג במצבי ה
גמגום.
ההחלטה מתי כדאי לגשת לאבחון קלינאית תקשורת נובעת ממספר שיקולים בנוסף לגיל הילד ולמשך זמן הגמגום. אני תמיד אומרת שבמקרים בהם ההורים מביעים דאגה או שהילד נעשה מודע לדיבור שלו ומתחילים להרגיש שהדבר מפריע לו, כדאי להגיע לאבחון קלינאית תקשורת. בכל מקרה, תהליך מוקדם אינו גורם לנזק ועדיף להתחיל בתהליך במיוחד אם אתם מודאגים. גם אם לא יומלץ על טיפול עדיין, לפחות תהיו תחת מעקב של קלינאית תקשורת ותקבלו הדרכה מפורטת המותאמת לכם ולילדיכם כך שכבר תחושו הקלה, שאף עשויה להשפיע ישירות על הדיבור של בנכם.

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת