פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
23:26

יו יודע ייהגיד יימד

שלום. הבן שלי מתקשה בהגיית האות ל' על צליליה השונים. התחלנו טיפול אצל קלינאית ובהחלט יש שיפור - הוא הראה לנו כמה וכמה פעמים שהוא כן יכול להגיד ל', אבל לפעמים נדמה שהוא פשוט לא רוצה, או ש"נוח" לו יותר להגיד את ה-י' כי זה לא מצריך ממנו מאמץ בכלל. ואני תוהה - האם להניח לו קצת עם זה ולחזור לזה עוד זמן מה, כי אולי הטיפול היחסית אינטנסיבי היה לו יותר מדיי, או שעדיף דווקא להמשיך לתקן ו"להכריח" אותו להגות נכון כדי לא לאחר את המועד ולגרום לו להמשיך לדבר כך תמיד. אשמח לדעתך.
הגיית ל' ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
13:35

הגיית ל'

שלום רוית

הצלחה של טיפול בהיגוי תלויה במספר גורמים, כאשר אחד החשובים שבהם הוא שיתוף הפעולה של המטופל. אם בנך לא ירצה לתקן את דיבורו - הוא לא יצליח בכך. בשלב האחרון של טיפול ההיגוי הקלינאית בעצם מעבירה את האחריות לילד והוא אמור להשתמש בשיטות שלמד מחוץ לחדר הטיפולים גם בבית ספר ועם חברים כשההורים או הקלינאית לא נמצאים שם כדי לתקן או להעיר. חשוב גם לזכור שטיפול היגוי הוא לא קל עבור ילד, שינוי צורת הדיבור מצריכה מאמץ רב וריכוז. דברו עם הקלינאית ובקשו ממנה לשוחח עם בנכם ולבדוק מהי רמת המוטיבציה שלו, אפשר גם לנסות להקליט אותו ולהשמיע לו את עצמו. אחרי שיחה עם הילד אני בטוחה שהקלינאית תדע לכוון אתכם אם יש צורך בהפסקה קצרה, לעיתים גם הפסקה קצרה אפילו של חודש יכולה להשפיע מאוד ולאחריה הילד יחזור עם כוחות מחודשים לטיפולים נוספים.

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת