פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:12

גמגום ילדה בת שנתיים

היי
הבת שלי מגמגמת ומשתמש בהמון הברות קישור(הםם...) האם זו תופעה שתחלוף? האם ניתן לטפל ולרפא?
גמגום בגיל שנתיים ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
09:38

גמגום בגיל שנתיים

שלום חיה,

חוסר שטף נפוץ מאוד אצל ילדים צעירים בתקופות שונות של ההתפתחות השפתית, ואכן ב75 אחוז מהמקרים התופעה חולפת מעצמה עם הזמן.
אמנם בתך קטנה מאוד והסיכוי שהתופעה תחלוף לבד גדול, אך אני תמיד אומרת שבמקרים בהם ההורים מביעים דאגה או שהילד נעשה מודע לדיבור שלו ומתחיל להרגיש שהדבר מפריע לו, כדאי להגיע לאבחון קלינאית תקשורת.
בכל מקרה, תהליך מוקדם אינו גורם לנזק ועדיף להתחיל בתהליך במיוחד אם אתם מודאגים. גם אם לא יומלץ על טיפול עדיין, לפחות תהיו תחת מעקב של קלינאית תקשורת ותקבלו הדרכה מפורטת המותאמת לכם ולבתכם כך שכבר תחושו הקלה, שאף עשויה להשפיע ישירות על הדיבור של בתכם.

לאחר האבחון תוכלו לדעת האם יש צורך בטיפול או רק במעקב. האבחון והטיפול בגילאים הקטנים הם ע"י משחק, והמטרה של המטפל היא בעיקר למנוע מבתך תחושת חוסר אונים והחמרה נוספת של הגמגום ולאפשר לה תקשורת טובה ודיבור שוטף יותר.

ובינתיים עד שתגיעו לקלינאית, חשוב להקשיב לבתך בסבלנות ולא לתת לה להרגיש שקיימת בעיה. מומלץ לא להשלים מילים או משפטים, ולא לתת לה עצות כגון "דברי לאט", "תנשמי עמוק", "תחשבי לפני שאת מדברת". חשוב להתרכז בתוכן דבריה, ולתת לה להרגיש שאתם מעוניינים בדבריה, ולא לקטוע אותה או להשלים עבורה את הנאמר.
בקישור הבא מתוך האתר שלנו תוכלי למצוא המלצות כיצד לדבר עם ילדתך ולנהוג במצבי הגמגום.
http://www.steiner.co.il/speech/stuttering.asp


בהצלחה רבה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת