פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:08

גמגום וצרידות

כשאני לחוץ אני מתחיל לגמגם ולהצטרד ומרגיש שאני מתקשה למצוא את המילים. האם יש טיפול כלשהו שיכול לסייע לי?
גמגום וצרידות ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
11:24

גמגום וצרידות

שלום גילי,

אתה מתאר שתי תופעות- גמגום וצרידות. אני ממליצה לך לפנות לקלינאית תקשורת לצורך אבחון הגמגום והצרידות הנלוות אליו ומציאת טיפול שיתאים לך.

למרות שהגמגום והצרידות מופיעים במצבי לחץ, לפני האבחון של הקלינאית יש לפנות לרופא אף אוזן גרון בכדי לעשות בדיקה של מיתרי הקול ולוודא שאין ממצא בגרון שגורם לצרידות.

קיימות שיטות טיפול רבות לגמגום, ובדרך כלל הטיפול משלב טכניקות לשיפור שטף הדיבור והפחתת הגמגום יחד עם טיפול במרכיבים הרגשיים והחברתיים של הגמגום, כולל הלחץ אותו אתה מתאר.
הטיפול יכול להיעשות באופן יחידני או כחלק מקבוצת טיפול.

הטיפול בהחלט עשוי לשפר את הקושי, ובכדי לראות שיפור לאורך זמן חשוב מאוד לשתף פעולה עם המטפל ולתרגל גם בבית.

במקרה שלך חשוב באמת לבחון את שתי התופעות שאתה מתאר ולהבין מהן הסיבות להופעתן, ובהתאם לכך למצוא לך טיפול מתאים. אני מאמינה שלאחר בדיקת אף אוזן גרון ולאחר אבחון של הקלינאית תוכל לדעת יותר לגבי הקשיים שלך וכן יחד עם הקלינאית תמצאו את הטיפול שיתאים לך ביותר.

בהצלחה,
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת