פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:28

עיכוב בדיבור

שלום האם יש צורך להגיע לאבחון עם ילד שעבר לפני 4 חודשים ניתוח כפתורים ועדיין לא מדבר בהתאם לרמה של בני גילו? לפני הניתוח לא דיבר בכלל הוא בן 3.5
עיכוב בשפה ודיבור בגיל 3 ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
20:35

עיכוב בשפה ודיבור בגיל 3

שלום אבא,

חסרים לי פרטים בשאלתך- לדבריך לפני הניתוח בנך לא דיבר כלל, האם הפיק מילים בודדות או צמדי מילים? האם חל שיפור כל שהוא בעקבות הניתוח? האם ההבנה שלו תקינה? האם מתקשר היטב איתכם ועם בני גילו? איזו ירידת שמיעה היתה לבנך לפני הניתוח? האם ניתוח הכפתורים פתר את בעיית השמיעה?

הן השפה של הילד והן אופן הדיבור שלו מושפעים מהשמיעה ונשענים על פידבק (משוב) שמיעתי. ילד עם בעיית שמיעה עלול להפסיד קלט רב של השפה הסובבת אותו, וכתוצאה מכך לסבול מחסך שפתי שעלול להוביל לאיחור בהתפתחות השפה או לשפה דלה ונמוכה מן המצופה בהתאם לגיל. אולם במקרים רבים לקות השמיעה היא משנית ואינה הגורם העקרי ללקות השפה של הילד, אלא מצטרפת ומחמירה בעיה קיימת בשפה.

אני ממליצה לך לפנות לאבחון קלינאית תקשורת. באבחון הקלינאית תבחן את התקשורת ואת הבנת והבעת השפה של בנך, היא תברר אתכם את כל הפרטים ולבסוף תחליט האם יש צורך בהמשך טיפול או לפחות במעקב שפתי.

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת