פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:19

טיפול בגמגום

אחי בחור בן 24 סובל מחרדה חברתית בלי אבחון זאת דעתי. כל פעם שמישהו זר פונה אליו ושואל אותו מה שמו או שאלה אחרת שקשורה אליו הוא מגמגם בתשובה שלו. הוא לא רוצה ללכת להיבדק ולטפל בזה בגילו כי כשהיה בגיל צעיר יותר היה בטיפול אבל הוא לא עזר.
הוא לא יוצר קשרים חברתיים בגלל הגמגום. הוא לומד באוניברסיטה אבל לא יוצר קשרים חברתיים.
האם למרות הגיל שלו יש דרך לטפל ולפטור את בעית הגמגום?
טיפול בגמגום ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
09:36

טיפול בגמגום

שלום דנה,

בהחלט ניתן לטפל בגמגום גם בגיל של אחיך, הטיפול מתמקד הן בקשיים החברתיים והרגשיים שנובעים מהגמגום והן באופן הדיבור, ובכך הטיפול מאפשר למגמגם להפחית את עוצמת הגמגום ולשפר את שטף הדיבור וגם ללמוד כיצד לחיות עם הגמגום כדי שלא יהווה עבורו מגבלה חברתית ורגשית.

שיתוף הפעולה בטיפול חשוב מאוד, כיוון שללא רצון של המגמגם לא ניתן לטפל בו. הטיפול יכול להיות אישי או קבוצתי. אולי אחיך יתעניין בטיפול קבוצתי?

את יכולה גם להפנות אותו לאתר של אגודת אמב"י- ארגון המגמגים בישראל בכתובת
http://www.ambi.org.il/

באתר שלהם יש המון חומרים ומידע עבור מגמגמים כיצד ניתן להתמודד עם הגמגום. כמו כן, הוא יוכל להכיר מגמגמים כמותו מה שיכול לעזור לו להתמודד עם הקושי. וכשירגיש מוכן יפנה לטיפול.

בהצלחה

טופז
תודה :) (ללא תוכן) ‏(דנה)
13:23

תודה :)

לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת