פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:15

דיבור ילדותי

שלום רב,
אני בן 33 ויש לי קול קצת אפי (נשמע כאילו אני מצונן), קצת מתחנן וגבוה (קצת נשי).
הרבה פעמים כשאני עונה לטלפון בבית שואלים אם ההורים בבית.
דבר זה לא הציק לי יותר מידי עד שנאלצתי לדבר עם לקוחות. ברור לי שחוץ מהעניין של הצורך לדבר עם לקוחות ולהישמע מאוד בוגר,רציני ועם קול נמוך הייתי רוצה לעשות את השינוי הזה גם לעצמי. בגלל הקול שלי והאמונה שבאמת יש לי קול קצת ילדותי הדבר מוריד לי את הביטחון העצמי בעיקר בדיבור בטלפון.
הייתי רוצה לדעת האם ניתן לשנות את הקול בצורה קבועה (לא לשחק עם הקול כאשר יש צורך בכך כמו שאני עושה בשיחות טלפון). ולמי לפנות. אני גר בירושלים.
תודה רבה :-)
דיבור ילדותי ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
20:32

דיבור ילדותי

שלום רואי

גובה הטון וסגנון הדיבור אצל אדם מבוגר הוא מאפיין מאוד מושרש בדיבורו. כמו כן, ביצוע שינוי בדיבור אצל אדם מבוגר הוא לא תמיד כל כך פשוט כיוון שמדובר על הרגל של שנים רבות.
כך שבכדי לשנות את אופי הדיבור של אדם מבוגר נדרשת המון עבודה בבית ושיתוף פעולה מצד המטופל.

משאלתך נשמע שאתה אכן רוצה לעבוד על כך ושיש לך מוטיבציה, יכול להיות שקלינאית תוכל לעזור לך לשנות מעט את גוון הקול ואת גובה הטון שלך, אולם בכדי שהטיפול יצליח תדרש התגייסות והמון עבודה ותרגול מצדך.

מעל דפי האינטרנט קשה לי לומר בוודאות כיוון שאני לא יכולה לשמוע את קולך ולהבין מהם המאפיינים בו שמפריעים לך.
בכדי לוודא האם זה אכן אפשרי ומה בדיוק אתה רוצה לשנות אני ממליצה לך לפנות לאבחון קלינאית תקשורת, לאחר האבחון הקלינאית תוכל לקבוע האם כדאי לנסות ולהתחיל טיפול.

אתה יכול למצוא קלינאית תקשורת לפי מקום מגורים ותחום התמחות באתר האגודה של קלינאי התקשורת בישראל בכתובת:
http://ishla.org.il/

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת