פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
קושי בהבעת מילים ‏(בתאל אמסלם)
19:58

קושי בהבעת מילים

שלום רב,
שמי בתאל
יש לי ילד בן שנה ו-10 לפני כ-4 חודשיים החל להוציא מילים אך המילים אינן תקינות יש קושי בהבעת אותיות רבות כגון גרוניות ועוד האם זה הזמן לבדיקה אצל קלינאית תקשורת?
קשיי היגוי ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
20:41

קשיי היגוי

שלום בתאל

עד גיל שנתיים וחצי שלוש הילדים לעיתים מפשטים את ההגייה וההפקה של המילים ומדברים שונה ממבוגרים, אלה הם תהליכים טבעיים בהתפתחות התקינה של הדיבור שאמורים לפחות בסביבות גיל 3, למשל אומרים "אכבת" במקום "רכבת" או "בה" במקום "בובה". אולם, במקרים בהם יש שיבושי היגוי רבים מאוד אשר גורמים למובנות הדיבור של הילד להיות ירודה כך שהסביבה אינו מבינה אותו אנו ממליצים על אבחון קלינאית תקשורת. נסי לבחון- האם אתם והסביבה הקרובה מבינים את המילים שבנך אומר? כמו כן, איך התפתחות התקשורת ושפה של בנך מלבד ההיגוי- האם ההבנה תקינה? האם יודע להביע את רצונותיו? אם את מרגישה קושי כל שהוא אני ממליצה לבצע בדיקת שמיעה ולפנות לאבחון קלינאית תקשורת שתבדוק לעומק היבטים שונים של הדיבור, התקשורת והשפה של בנך.

בהצלחה

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת