פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
עזרה בדיבור מהיר ‏(חייל משוחרר)
16:22

עזרה בדיבור מהיר

אני חייל משוחרר בן 22.אני מדבר מהר מאד ולפעמים לא מבינים מה אני אומר. לעתים אני מגמגם קלות. לאיזה סוג קלינאי תקשורת עלי ללכת? האם ניתן לעזור לי למרות שכבר אינני ילד?
דיבור מהיר ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
15:25

דיבור מהיר

שלום לך,

לפי תיאורך ייתכן ומדובר בהפרעה שנקראת "דיבור חטוף". זהו מצב בו הדובר מדבר באופן לא ברור ובקצב דיבור מהיר. דיבור חטוף מאופיין לעיתים גם בבליעת הברות ובקושי בארגון המסר המילולי. ברור כי אתה מודע לקצב הדיבור שלך, ובדיבור חטוף בדרך כלל הדוברים אינם מודעים לכך שהם לא ברורים לסביבה, כמו כן, אתה מתאר גמגום קל. ייתכן ומדובר בשילוב של שתי ההפרעות. אני ממליצה לך לפנות לקלינאית תקשורת לאבחון ובהמשך לטיפול מתאים. באבחון הקלינאית תבחן את מאפייני וקצב הדיבור שלך. בהתאם לממצאי האבחון ומאפייני הדיבור שלך היא תמליץ על טיפול מתאים. בהחלט ניתן לטפל בדיבור גם בגיל מבוגר, אולם מכיוון שמדובר בהרגלים של שנים שיתוף הפעולה והתרגול חשובים מאוד.
לגבי קלינאית תקשורת מתאימה- באיזה איזור אתה גר?

טופז
אזור מגורים ‏(חייל משוחרר)
00:41

אזור מגורים

אני גר בחיפה
איזור מגורים ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
09:01

איזור מגורים

אתה יכול לפנות לסניף שלנו ביקנעם ולברר שם לגבי תור פנוי. פרטי הסניף נמצאים באתר האינטרנט שלנו:
http://www.steiner.co.il

או לחפש קלינאית לפי תחום טיפול ואיזור מגורים באתר האגודה לקלינאי התקשורת בכתובת:
http://ishla.org.il

בהצלחה
טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת