פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
בעיות שמיעה ובעיות מוטוריות ‏(קרובת משפחה מודאגת )
16:29

בעיות שמיעה ובעיות מוטוריות

ילדה בת 5 תעבור בקרוב ניתוח כפתורים אחרי שהרופאים המליצו שתעבור את הניתוח בגיל צעיר הרבה יותר אבל מחשש של ההורים לא עברה את הניתוח והיום היא סובלת מבעיות שונות היא סובלת מבעיות שמיעה היא מדברת מעט מאוד ויש לה בעיות מוטוריות - צריכה עבודה על החזקת עיפרון וכו'. האם הבעיות המוטוריות קשורות לבעית השמיעה שממנה היא סובלת? האם יכולה להיות לזה השפעה על הילדה?
בעיות שמיעה מוטוריקה ושפה ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
23:11

בעיות שמיעה מוטוריקה ושפה

שלום לך

חסרים לי המון פרטים בשאלתך אבל לפי תיאורך לילדה יש קשיים בכמה תחומים כולל קשיים של מוטוריקה ושפה. בעיות השמיעה לא קשורות לקשיים המוטוריים, וגם לא תמיד בעיות שמיעה קשורות באופן ישיר לקושי השפתי. פעמים רבות הקושי השפתי קיים בכל מקרה אולם הבעיות בשמיעה רק מחמירות אותו. בגיל 5 קשיים כאלה בהחלט עשויים להשפיע על הילדה ועל תפקודה במסגרת החינוכית ובהמשך בלימודים, מומלץ ללכת לטיפול שיעזור לה להתקדם ויפחית תסכול מקשיים. ועל כן, אני ממליצה לפנות בהקדם לאבחון של התפתחות הילד שם יבצעו אבחון מקיף כולל קלינאית תקשורת וריפוי בעיסוק. את התור אפשר לקבוע במקביל לניתוח לא כדאי לחכות לניתוח בכדי לקבוע תור כיוון שהתורים למקצועות הטיפוליים בדרך כלל ארוכים מאוד.

בהצלחה רבה

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת