פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
מבטא ‏(יוליה)
22:45

מבטא

שלום טופז, שמי יוליה, אני פונה אליך עם בקשה להמליץ לי על ספרים או חוברות של תרגילים כדי לשפר את הדיבור שלי בעברית מבחינת המבטא. למרות שאני נמצאת בישראל כבר הרבה שנים, עדיין שומעים את המבטא הרוסי - לא נעלם. האם את חושבת שאפשר לפחות להפחית את המבטא איכשהו? בתודה מראש.
מבטא ‏(טופז אגוז-ליבשטיין)
07:29

מבטא

שלום יוליה

מבטא אצל אדם מבוגר הוא מאפיין מאוד מושרש בדיבורו. כמו כן, טיפול באופן ההיגוי של אדם מבוגר הוא לא תמיד כל כך פשוט כיוון שמדובר על הרגל של שנים רבות.

קצת קשה להמליץ על תרגילים או חוברות שיעזרו לך לשנות את ההיגוי...
בכדי לשנות את אופי ההיגוי יש צורך ראשית לבחון את ההיגוי הקיים ולחשוב אילו מאפיינים בהיגוי יש לעדן או לשנות ואז צריך להנחות אותך כיצד למקם את הלשון, להפיק את הצלילים וכדומה..

משאלתך נשמע שאת אכן רוצה לעבוד על המבטא ושיש לך מוטיבציה לכך, יכול להיות שקלינאית תקשורת תוכל לעדן קצת את המבטא שלך , ותוכל למד אותך הגייה של צלילים מסוימים שנשמעים שונה בעברית לעומת רוסית (כמו ר' למשל), בכדי שהטיפול יצליח תדרש התגייסות והמון עבודה ותרגול מצדך.

בהצלחה

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת