פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:45

ילד בן 2.4 לא מדבר ברור

שלום רב:
בני בן 2.4 מדבר אבל המילים שלו לא ברורות או קרובות בצליל למילה למשל כן זה דה קקי תתי ועוד. כשהוא מנסה לומר משהו יותר ארוך זה נשמע כמו גיבוב של מילים. האם בגיל שלו זה תקין ?
תודה
בן 2.4 לא מדבר ברור ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
20:50

בן 2.4 לא מדבר ברור

שלום אייל

בהתפתחות השפה נורמלית הילדים רוכשים בהדרגה את צלילי השפה השונים ויתכנו שיבושים מסוימים בדיבור. אולם בשאלתך חסרים לי פרטים רבים על שפתו ואופן הדיבור של בנך כמו למשל: האם אוצר המילים רחב ומתאים לגילו, כיצד מתקשר עם סביבתו, כיצד מבקש דברים, האם מבין מושגים ראשונים והוראות פשוטות. כמו כן לגבי אופן הדיבור של בנך חשוב מאוד לדעת האם הוא בסך הכל מובן לסביבתו, האם השיבושים שלו בדיבור עקביים וחוזרים על עצמם, וכן האם בנך מתוסכל מכך שאינו מובן.

אם השיבושים רבים ולא מצליחים להבין את בנך אני ממליצה לפנות לאאג ולבקש הפנייה לבדיקת שמיעה, זאת בכדי לבחון האם אין ירידת שמיעה. כמו כן כדאי ללכת לאבחון אצל קלינאית תקשורת, הקלינאית תבחן באופן מסודר את כל השאלות שהעלתי ותחליט האם יש צורך בטיפול, או בשלב זה רק הדרכה ומעקב.

בהצלחה

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת