פורום טיפול בהפרעות שפה ודיבור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:36

בת שנתיים ו-3 חודשים

הבת שלי בת שנתיים ו-3 חודשים אומרת מילים בודדות ולא משפטים. אני דואגת. האם זה יסתדר לבד או שאני צריכה לקחת אותה לטיפול אצל קלינאית? והאם יש קשר לכך שהיא עדיין מוצצת אצבע?
בת שנתיים ו-3 חודשים ‏(ד"ר טופז אגוז-ליבשטיין)
12:11

בת שנתיים ו-3 חודשים

שלום אמירה

לפי ההתפתחות הנורמלית של שפה ודיבור לקראת גיל שנתיים הילדים מתחילים לצרף מילים אחת לשניה. כאשר הצירופים הראשונים מופיעים כמילת ציר אשר אליה מצרפים מילה נוספת- למשל הנה אבא, הנה דובי, איפה אמא וכדומה. נסי לבחון האם ישנם צירופים כאלה. כמו כן, בגילאים הללו מלבד כמות המילים והצירופים שהילד מפיק חשוב לבחון גם את הבנת השפה ואת התקשורת של הילד. האם בתך מבינה הוראות פשוטות? וכן כאשר רוצה משהו כיצד מבקשת זאת?

אמנם טווח הנורמה הוא רחב וייתכן שבתך תדביק את הפער אך מכיוון שאת מודאגת ותורי ההמתנה בהתפתחות הילד הם ארוכים מאוד אני ממליצה לך לפנות לבדיקת שמיעה ולאבחון קלינאית תקשורת.

הקלינאית תבחן את כל תחומי התקשורת, שפה ודיבור וכן תדריך אותך כיצד לחזק ולהעשיר את השפה והדיבור של בתך.
ובינתיים דברי עם בתך כמה שיותר, המלילי כל פעולה שאתן עושות יחד למשל בואי נעשה מקלחת, עכשיו מתנגבים במגבת, איזו מגבת גדולה. נוסף על כך, כל פעם שבתך מפיקה מילה בודדת חזרי אחרי המילה והרחיבי אותה למשל אם בתך אומרת- כדור, אמרי לה- נכון הנה כדור אדום, הכדור מתגלגל, בואי נשחק בכדור יחד וכדומה

המון הצלחה!

טופז
לראש הפורום >

מידע על קלינאי תקשורת